Bloger – oczekiwana książka Kominka w Wydaje.pl

Self-publishing, czyli wydawanie książek bez udziału wydawnictwa, odnosi w Polsce coraz większe sukcesy. Ostatnio tą metodą publikacji zainteresował się najpopularniejszy bloger w Polsce, Tomek Tomczyk, znany wszystkim jako Kominek.

W wywiadzie dla Ksiazka.net.pl Kominek mówi, dlaczego nie zdecydował się na współpracę z tradycyjnym wydawcą i wybrał serwis self-publishingowy Wydaje.pl:

To nie jest tak, że jestem przeciwnikiem wydawania książek w tradycyjny sposób. W ciągu roku byłem na rozmowach z paroma wydawnictwami i muszę uczciwie przyznać, że bardzo miło wspominam kontakt z nimi.

Ja po prostu nie muszę z nimi współpracować. O moim poradniku, prędzej czy później, dowie się każdy bloger. Czy przeczyta, to inna sprawa, ale nie potrzebuję do tego jakiejś wielkiej promocji czy obecności w księgarniach. Natomiast ani dziś, ani w przyszłości nie zgodzę się na złodziejskie stawki wydawnictw, które oferują znikomy procent zysków dla autora oraz wiążą wieloletnimi umowami. Każdy, kto wydaje w internecie, nie tylko książki, ale i aplikacje na komputery i urządzenia mobilne, wie, że tu podział zysków jest dużo bardziej sprawiedliwy. Tu autor zarabia najwięcej. Tak powinno być zawsze!

Dowodem na to, że dzięki self-publishingowi autor może odnieść sukces są wyniki przedsprzedaży książki króla blogerów.

Liczby zadziwiły wszystkich – mówi Ahsan Ridha Hassan, prezes zarządu Wydaje.pl – Razem z Tomkiem zakładaliśmy, że jeżeli w ciągu 14 godzinnej przedsprzedaży zostanie kupionych 100 egzemplarzy książki, to będzie sukces. Ten wynik osiągnęliśmy w niecałą godzinę. Podwoiliśmy go w kolejnej i kilkunastogodzinną przedsprzedaż zamknęliśmy z blisko 700 sprzedanymi książkami. Nigdy dotąd w Polsce żaden autor nie zachęcił tylu osób do kupna swojej książki, bez korzystania z pomocy wydawnictwa oraz jakiejkolwiek reklamy, a bazując tylko na własnych metodach promocji, na czym self-publishing polega. Jest to olbrzymi sukces autora i całego zespołu Wydaje.pl oraz kamień milowy w polskim self-publishingu.

Książka Kominka Bloger będzie miała swoją premierę 13 września 2012, ale już teraz można ją zamówić na stronie serwisu Wydaje.pl pod adresem: http://wydaje.pl/e/bloger

4 komentarze do “Bloger – oczekiwana książka Kominka w Wydaje.pl

 • Cieszymy się, że selfpublishing zyskuje coraz większą popularność. Mamy nadzieję, że tendencja ta będzie wzrastać 🙂 Zgadamy się z Kominkiem – wydawanie w internecie jest o wiele lepsze niż wydawanie książek papierowych:)

  Odpowiedz
 • co za ściema „Nigdy dotąd w Polsce żaden autor nie zachęcił tylu osób do kupna swojej książki, bez korzystania z pomocy wydawnictwa oraz jakiejkolwiek reklamy, a bazując tylko na własnych metodach promocji, ” a ten artykuł to co nie reklama i to serwisu wydaje???

  selfpublishing nie da tego czego co wspołpraca z wydawca 99% ksiazek wydana w formie selfpublishing nie sprzeda sie i wiekszośc potrzebuje korekty i dobrego przerobienia do formatu epub mobi

  zwykły autor nigdy nie da rady sprzedać swojej publikacji bez pomocy

  i coś jeszcze na inne stronie znalezione

  :I jeszcze jedno – jako autor odpowiadam za treść. Cała reszta to robota dla wydawnictwa, dlatego na blogu proszę zamieszczać wyłącznie komentarze dotyczące treści książki. Jeśli macie jakieś pytania, uwagi do wydawnictwa, to trzeba je tam kierować. Osoby, które wcześniej kupiły książkę jako niezalogowane, otrzymają dziś maila od wydawnictwa z linkiem do ebooka. ”

  jak widać książka została wydana przez wydawnictwo!!!

  Odpowiedz
 • Wszystko się zmienia, metody wydawania książek także. I jest możliwe, że autor sam wypromuje i sprzeda swoje książki bez wydawnictw tradycyjnych. Trzeba tylko mieć na to sposób i pomysł. Podpowiadać tu nie będę. Powiem tylko tyle, że dla niektórych autorów kontakt z tradycyjnymi wydawnictwami jest wręcz niewskazany.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *