Prawdziwy sekret zdrowego serca

Nie trenujesz tak, jak powinieneś? Może czas dotrzeć do sedna sprawy. Regularne ćwiczenia nie tylko spalają kalorie i kształtują mięśnie, ale także chronią Twoje serce. W jaki sposób? Podobnie jak inne mięśnie, twoje serce staje się mocniejsze dzięki regularnej aktywności fizycznej. Wraz ze wzrostem sprawności układu sercowo-naczyniowego mięsień sercowy nie musi działać tak intensywnie, aby pompować krew bogatą w tlen przez organizm.

 

Polepszenie skutecznego przepływu krwi to nie tylko praktyka, które pomaga Twojemu sercu. Zapewne wiesz, że regularne ćwiczenia o umiarkowanym lub intensywnym natężeniu zmniejszają ryzyko chorób serca i zawału serca. A posiadanie silnego serca pomaga radzić sobie z innymi stresami życiowymi, fizycznymi lub emocjonalnymi.

Kliniki medyczne – http://www.ekliniki.pl/

Jedno z najlepszych ćwiczeń dla twojego serca

Trening interwałowy – naprzemienne krótkie impulsy o wysokiej intensywności z mniej intensywną aktywnością – jest szczególnie skuteczny. Dlatego:

 • Trening interwałowy rzuca wyzwanie Twojemu sercu, umieszczając go w strefie maksymalnego tętna na krótkie impulsy czasu. Maksymalne tętno jest górną granicą tego, co twój układ sercowo-naczyniowy poradzi sobie podczas aktywności fizycznej – intensywność, która sprawia, że ​​ciężko pracujesz.
 • Pomiędzy interwałami o wysokiej intensywności twoje tętno powraca do niższej strefy tętna, pozwalając na odzyskanie tętna.
 • Uzyskanie tętna z powrotem po krótkim odpoczynku powoduje wyzwolenie mięśnia sercowego w sposób, który sprawia, że ​​działa on bardziej efektywnie.

Czy witaminy mogą pomóc w zapobieganiu zawałowi serca? http://www.poradniki24h.pl/1976/czy-witaminy-moga-pomoc-zapobieganiu-zawalowi-serca/

Jak działa trening interwałowy? Oto przykładowa 40-minutowa sesja ćwiczeń, która obejmuje trening interwałowy:

 1. Idź powoli, aby się rozgrzać. Stopniowo zwiększaj się do umiarkowanego tempa przez pięć minut.
 2. Zwiększ prędkość, aby szybko kroczyć.
 3. Po pięciu minutach szybkiego marszu zwiększ prędkość, aby biegać przez 30 sekund do 2 minut.
 4. Zwolnij, aby przejść umiarkowane tempo przez jedną do trzech minut.
 5. Powtórz kroki 2, 3 i 4.
 6. Po 35 minutach chodź w wolniejszym tempie przez pięć minut, aby się ochłodzić.

 

Jeśli masz przewlekłe schorzenie lub nie ćwiczysz regularnie, skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem treningu interwałowego. American College of Sports Medicine zaleca, aby ludzie ustalili podstawowy poziom sprawności – ćwicząc trzy do pięciu razy w tygodniu przez 20 do 60 minut – przed rozpoczęciem treningu interwałowego.

Trening oporu, zwany także treningiem siłowym, ma także korzyści dla twojego serca. Długotrwały trening oporowy może pomóc obniżyć ciśnienie krwi. Trening odpornościowy również zwiększa masę mięśniową. Ułatwia to organizmowi spalanie kalorii i utrzymywanie prawidłowej wagi, co pomaga zachować zdrowe serce.

 

Jedna część równania

Podczas gdy ćwiczenia fizyczne są kluczowym elementem utrzymania dobrego zdrowia serca, należy uważać, aby nie zmarnować godzin pracy na siłowni, pozwalając dobrze funkcjonować w innych obszarach swojego życia. Na przykład ciągłe martwienie się o rzeczy, nad którymi nie panujesz, może źle wpływać na twoje serce. Upewnij się, że masz dość snu, jesz pożywne jedzenie i masz czas na relaks.

Eksperymenty

Wypróbuj te zdrowe metody dla serca.

 1. Wypróbuj trening interwałowy. Znajdź metodę, którą lubisz najbardziej, niezależnie od tego, czy przyspiesza to twoje tętno na bieżni, czy robi gwałtowne ćwiczenia.
 2. Poświęć chwilę, aby przypomnieć sobie swoje cele wellness i korzyści, jakie czerpiesz z regularnych ćwiczeń. Jeśli na liście nie ma zdrowia serca, dodaj go!
 3. Raz w tygodniu ćwicz społecznie, pracując z przyjacielem, dołączając do klubu spacerowego lub próbując nowej aktywności.
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.