Jak nie nosić zegarka? Najczęstsze błędy

Obecnie zegarki nie pełnią tylko funkcji praktycznej, ale coraz częściej stanowią uzupełnienie stylizacji. Właśnie pod tym kątem są zakładane. To również ciekawy zamiennik biżuterii, dobra alternatywa dla bransoletek.

Szeroki wybór wzorów i kolorów sprawia, że zegarek można dobrać do każdego outfitu. Jednak wciąż wiele osób nie potrafi nosić zegarka poprawnie i popełnia często te same błędy.

Lewa czy prawa ręka?

Niezależnie czy jesteśmy leworęczni, czy praworęczni, zawsze zegarek powinniśmy nosić na lewym nadgarstku. To jest jeden z najczęstszych błędów, gdy osoby leworęczne zakładają go na prawą rękę. Zegarek powinien być noszony na lewej ręce, gdyż posiada z boku koronkę czyli pokrętło. Ponadto prawą ręką witamy się , sięgamy do torebki, otwieramy drzwi, zatem wtedy mógłby on szybciej ulec zniszczeniu.

Pomimo tego, że najczęściej godzinę sprawdzamy na telefonie, a zegarek stanowi raczej ozdobę, to ten punkt savoir vivru powinniśmy absolutnie przestrzegać. Noszenie zegarka, np. markowego, na prawym nadgarstku może być odbierane jako snobizm i próba chwalenia się, co w towarzystwie będzie absolutnie źle odbierane.

Nigdy nie kupuj podróbki zegarków

Najczęstszym i jednocześnie najgorszym błędem jest noszenie podróbek zegarków. Często wiele osób wychodzi z założenia, że nie zapłaci tyle pieniędzy za konkretny model zegarka, gdyż może kupić zamiennik. Podróbki nazywane są często replikami, a nawet klonami, nie wspominając już używaniu słów „oryginalny zegarek”. To absolutne faux pas, jak i przestępstwo, gdyż kradzież znaku towarowego jest zagrożona karą grzywny lub więzienia.

Swoją drogą podróbki wykonane są ze słabej jakości materiałów oraz ich podzespoły nie są trwałe, zatem taki zegarek nie tylko nie prezentuje równie dobrze jak oryginał, ale także nie jest odporny i bardzo szybko się zepsuje. Gdy nie stać cię na zakup najdroższych marek, możesz zdecydować się na inne, które są tańsze, ważne jest aby były oryginalne. Tutaj możesz wybrać zegarki damskie Diesel, jak i ich męskie odpowiedniki.

Źle dobrany zegarek do stroju

Kobiety na ogół traktują zegarek, jako biżuterię. Nie koniecznie zwracając uwagę na jego funkcjonalność. Jednak źle dobrany potrafi zepsuć całą stylizację. Nawet markowy zegarek, który ma dużą tarcze i grubą bransoletę dobrany do lekkiej sukienki czy wieczorowej sukni może wyglądać tandetnie. Również zakładanie zegarka na plaże nie jest dobrze odbierane, tak jak modelu sportowego do eleganckiej stylizacji. Warto wtedy zdecydować się na lekkie i delikatne wzornictwo.

Zegarki damskie Diesel sprawdzą się na różne okazje. Również noszenie przez szczupłe kobiety masywnych zegarków nie prezentuje się dobrze. Do jeansów najlepiej pasują modele na skórzanym pasku, a jeżeli inspirujesz się stylem dancy chic, możesz założyć nawet męski i będzie prezentował się dobrze. Jeżeli szukasz różnych modeli, które bardzo łatwo dopasować do różnych looków, wybierz zegarki damskie Diesel.

Czy można założyć sportowy zegarek do garnituru?

Oczywiście odpowiedź jest przecząca. Jak można zauważyć coraz więcej mężczyzn interesuje się modą, stąd wystające skarpetki z adidasów są już rzadkością, ale mimo to wciąż popełniają wiele błędów. Szczególnie jeśli chodzi o zegarki. Sportowego zegarka, nawet najlepszej marki nie można założyć do garnituru i smokingu. Pasuje tylko do luźnych i niezobowiązujących outfitów. Wtedy dobrym wyborem będą modele z kolorową tarczą. Do smokingu pasuje tylko i wyłącznie zegarek z płaską tarczą i skórzanym paskiem w kolorze czarnym.

Również dopasowanie do garnituru stanowi problem. Najlepiej również wybrać model ze skórzanym paskiem, z tym, że może on być w innym kolorze. Warto wtedy dobrać go do koloru butów. Jeżeli wybierasz złoty zegarek, wszystkie dodatki, np. spinki, powinny być w tym samym kolorze. Zatem mając tylko srebrne musisz zrezygnować z zegarka albo z paska. Nigdy nawet jeżeli posiadasz oryginalny i bardzo drogi markowy zegarek, który jest wodoszczelny, nie zakładaj go na plaże czy basen. Żaden zegarek nie pasuje do kąpielówek i plażowego ręcznika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *