Nie chce rodzić inaczej! Kobieta domaga się porodu w hipnozie

27-letnia Marlena zgłosiła się do Przychodni Ginekologicznej z nietypowym pytaniem. Kobieta chciała wiedzieć, czy punkt zaoferuje jej poród w hipnozie? Ta nietypowa zachcianka zaskoczyła personel. Okazuje się jednak, że poród w hipnozie jest możliwy.

– Pierworódki bardzo często boją się porodu, dlatego pytają o dostępne formy znieczulenia, czy cesarskie cięcie na żądanie. To codzienność, która nikogo nie dziwi, ale pytania o hipnozę nikt mi jeszcze nie zadał – zapewnia pracownica przychodni. – Uznałam, że ta młoda kobieta bardzo stresuje się bliskim rozwiązaniem. Wyjaśniłam, że takich zabiegów nie wykonujemy i zaproponowałam najbliższy wolny termin wizyty u lekarza. Nie skorzystała. Powiedziała tylko, że nie chce rodzić inaczej i wyszła– wspomina kobieta.

Zobacz gdzie kupić

http://www.psychoskok.pl/produkt/porod-hipnozie-szkola-rodzenia

Pracownica Przychodni Ginekologicznej z województwa podkarpackiego z wiadomych względów poprosiła, by nie podawać informacji, mogących naprowadzić zainteresowanych na miejsce, w którym pracuje. Zdradziła natomiast, że pytająca o poród w hipnozie to 27-letnia Marlena T. Kobieta była pacjentką Przychodni jeszcze nim zaszła w ciąże.

– Obsługujemy wiele pacjentek, ale nic nie umyka naszej uwadze, bo wszystkie wizyty są zapisywane w systemie. Ta kobieta korzystała z naszych usług od dawna. Na prowadzącego ciąże na pewno wybrała jednak lekarza nie od nas. – wyjaśnia pracownica przychodni. – Od ponad roku się nie rejestrowała. Teraz przyszła w zaawansowanej ciąży, więc musiała chodzić gdzie indziej. Czemu pytała o hipnozę, nie mam pojęcia, ale to dziwne – stwierdza kobieta.

Pracownica przychodni, nie drążyła tematu, choć z pewnością nie bez przyczyny przekazała tą informacją. Najpewniej zaintrygowało ją zagadnienie, ale nie miała możliwości lub chęci, by zgłębiać je dalej. Nie obśmiewając owej ciężarnej, która istotnie może bać się porodu, postanowiliśmy pójść krok dalej.

Hipnoza i medytacja w ciąży

http://www.poradniki24h.pl/1864/hipnoza-medytacja-ciazy

Obdzwanianie podkarpackich przychodni na dłuższą metę nie miało sensu. Już po kilku telefonach okazało się, że tamtejsi pracownicy traktują pytanie o poród w hipnozie jako głupi żart. Wertując informacje, z różnych źródeł dość szybko natrafiliśmy jednak na istotny trop. Okazuje się, że poród w hipnozie jest możliwy. Co więcej, jest lekarz, który nie boi się o tym mówić.

Mowa o Jerzym Lechu Piechniku. Jest to ceniony przez wielu lek. med. spec., ginekolog, położnik. Ponadto pan doktor działa jako hipnoterapeuta. Na co dzień prowadzi Specjalistyczny Gabinet Ginekologiczno-Andrologiczny oraz Gabinet Psychoterapii i Hipnozy.

Poród w hipnozie. Szkoła rodzenia

Okazuje się, że ostatnimi czasy pan doktor wydał książkę „Poród w hipnozie. Szkoła rodzenia”. Możliwe, że to lektura zachęciła ciężarną Marlena T., do poszukiwania takowej możliwości.

Zajrzeliśmy do owej publikacji, by sprawdzić, na co mogą liczyć przyszłe mamy. Treść jest obiecująca. Kobiety mogą oczekiwać zniesienia lęku, nadmiernego napięcia mięśni, a co za tym idzie, zmniejszenia bólu porodowego. Poród w hipnozie okazuje się metodą niekosztowną i w pełni bezpieczną dla matki i dziecka. Warto więc zapoznać się z zagadnieniem.

Jak czytamy

Już ponad 100 lat temu londyński położnik dr Grantly Dick‑ ‑Red zauważył, że niektóre pacjentki rodziły w ciszy i spokoju, a inne krzyczały i cierpiały, zwijając się z bólu. Doszedł do wniosku, że przyczyną zwiększonego odczucia bólu był strach towarzyszący porodowi oraz zwiększone napięcie mięśni. Wytworzyło się błędne koło: lęk zwiększał napięcie mięśni, napięcie zwiększało odczucie bólu, a ból potęgował lęk.

Doktor Jerzy Lech Piechnik postanowił przerwać to błędne koło. Dosłownie zatrzymać łańcuch zdarzeń poprzez zmniejszenie odczucia lęku.

Hipnoza sama w sobie działa na wszystkie trzy elementy, ponieważ zmniejsza lęk i napięcie mięśniowe, działa przeciwbólowo bezpośrednio na ośrodkowy układ nerwowy, blokując przepływ bodźców bólowych (…)Moje czterdzies toletnie obserwacje rodzących, wiedza położnicza i znajomość hipnozy po uzyskaniu uprawnień hipnoterapeuty, zaowocowały opracowaniem metody porodów w alfa–transie (w hipnozie). – dr Jerzy Lech Piechnik

Osoby zainteresowane tematem na pewno będą go zgłębiać. Najważniejsze jednak, że zyskaliśmy pewność, iż prośba o poród w hipnozie nie jest dziwactwem. W większości przychodni i szpitali najpewniej nikt nie zaproponuje nam podobnej metody. Znając dane lekarza, który oferuje takowe praktyki, zyskujemy jednak wybór.

Zobacz gdzie kupić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *