Kilka rzeczy, które musisz wiedzieć zanim kupisz zegarek

W dzisiejszych czasach kupowanie zegarka może okazać się przeżytkiem. Po co zerkać na rękę, aby sprawdzić godzinę, skoro mamy smartfony? Jednak zegarek to teraz coś znacznie więcej.Obecnie zegarek to nie tylko urządzenie do mierzenia czasu, ale przede wszystkim ozdoba, rodzaj biżuterii, która nie tylko ładnie wygląda, ale również jest funkcjonalna. To dopełnienie całości ubioru, a nierzadko również miara prestiżu. Pokazuje to klasę, a nawet pozycję społeczną.

Zegarek na prezent

Mimo wszechobecnych przesądów, zegarek jest to jedna z rzeczy, którą chętnie kupujemy na prezenty dla innych. Czy to z okazji urodzin, imienin czy również z okazji awansu w pracy i innych bardziej służbowych uroczystości. To wartościowa rzecz, która oddaje charakter osoby noszącej zegarek. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu?

Przeznaczenie

Kupując zegarek możemy wybrać bardziej bądź mniej uniwersalny model. Jednak wiadomo, że idąc na spotkanie biznesowe nie założymy zegarka sportowego, natomiast joggingu nie będziemy uprawiać w zegarku ze złotą, klasyczną bransoletą. Przed zakupem warto się zastanowić, do czego będziesz najczęściej go nosił. Jeśli możesz pozwolić sobie na zakup jednego, wybierz najbardziej uniwersalny. Pamiętaj jednak, że nie ma takiego, który pasowałby do wszystkiego. Nawet najbardziej uniwersalny model nie będzie zegarkiem sportowym i odwrotnie.

Zwróć uwagę na szkiełko

Wytrzymałość zegarka zależy właśnie od rodzaju szkiełka, jakie posiada. Najdroższe zegarki maja szkiełka wykonane z szafiru naturalnego. Twardość podaje się w skali Mohsa od 1 do 10. Im wyższy współczynnik, tym większa jego wytrzymałość.

Rodzaje mechanizmów

Najczęściej spotykanym jest mechanizm kwarcowy, który pracuje dzięki baterii, którą trzeba wymieniać. Są to najdokładniejsze mechanizmy. Poza tym możemy kupić również zegarek z mechanizmem klasycznym. Ceniony jest jednak on przez koneserów i kolekcjonerów. Obecnie stosowany sporadycznie. Mechanizm automatyczny działa podobnie jak klasyczny. Nakręcany jest przez ruch ręki. Taki rodzaj mechanizmu znajduje się w najdroższych zegarkach świata.

Określ cenę

Oczywiście wszelkie parametry są ważne, jednak z zakupem zegarka jest jak z wyborem samochodu. Musisz określić cenę, jaką jesteś w stanie zapłacić za produkt. Wówczas będziesz wiedział, z jakich modeli możesz wybierać. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jaka jest cena zegarka. Wszystko zależy od tego, o jakim przedziale cenowym mówimy. Możesz wybrać model za 100, 1000 zł, ale istnieją także takie, które kosztują 10 tys. i więcej.

Pełen asortyment zegarków, różnorodne modele i rodzaje znajdą Państwo na stronie hurtowni Perfect

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *