Porównaj popularne platformy e-commerce i wybierz najlepszą dla swojego biznesu

Rynek internetowy, w tym rynek e-commerce, stawia przed nami cały szereg możliwości. Jednak wraz z możliwościami, pojawiają się także wątpliwości. Dotyczą one zwłaszcza wyboru najlepszej platformy dla naszego biznesu.

Poszukiwanie odpowiedniego rozwiązania może przyprawić o zawroty głowy. Większość z platform charakteryzuje się podobnymi cechami. Stąd też trudnym jest wybranie tej absolutnie najlepszej.

Po przewertowaniu rynku platform e-commerce na całej długości i szerokości, porównaliśmy cechy poszczególnych narzędzi, zestawiliśmy je z potrzebami małych, średnich i dużych przedsiębiorstw i zebraliśmy w jeden raport.

Sprawdziliśmy rozwiązania pod kątem modelu rozliczeń, stabilności, przepustowości, dostępności modułów podstawowych oraz rozszerzeń. Na postawie zestawienia wszystkich tych danych, wybraliśmy trzy rozwiązania, które uznaliśmy za najlepsze dla określonego biznesu.

WooCommerce dla mikro i małych sklepów internetowych

To platforma oparta o CMS WordPress. Łatwa i intuicyjna w zarządzaniu. Konfiguracja sklepu internetowego na WooCommerce nie wymaga specjalistycznej wiedzy. W szybki sposób oprawisz wizualnie swoją stronę ze sklepem internetowym oraz dodasz produkty, nawet takie, które złożone są z wielu atrybutów. Doskonale sprawdzi się przy mikro i małych sklepach. Jeżeli posiadasz proste produkty w średnim biznesie, WooCommerce także spełni Twoje oczekiwania.

Jakie ma wady? Choć system jest bardzo stabilny i dobrze wspierany technicznie, to składa się przede wszystkim z dodatków. Chcąc prowadzić duży biznes, z rozbudowaną i złożoną strukturą może się okazać, że po drodze pojawią się problemy z kompatybilnością poszczególnych wtyczek instalowanych na potrzeby realizacji konkretnych celów.

PrestaShop dla średnich sklepów internetowych

PrestaShop samą strukturą różni się od wyżej wspomnianego WooCommerce. Poprzednik to dodatek do CMS WordPress. Presta natomiast jest platformą dedykowaną sklepom internetowym. Tym samym, posiada wiele wbudowanych modułów, które bez dużych modyfikacji mogą spełnić Twoje podstawowe oczekiwania. Ma także szeroki zakres dostępnych wtyczek, umożliwiających indywidualną konfigurację. Zarządzanie PrestaShop wymaga już od nas przynajmniej podstawowej wiedzy programistycznej.

Głównymi wadami PrestaShop jest problem ze stabilności systemu przy większych sklepach posiadających dużą ilość produktów, złożonych z wielu atrybutów. Kłopoty mogą pojawić się również, jeżeli na stronie przebywa wielu użytkowników jednocześnie lub dokonuje się jednocześnie wielu zakupów.

Magento niemal dla każdego

Platforma Magento jest rozwiązaniem dedykowanym sklepom internetowym. Jej niepodważalna zaletą jest fakt ciągłego rozwoju, model open source i niemal nieograniczone możliwości modyfikacji. Satysfakcjonujący zakres dostępnych modułów i dodatków. Stabilność systemu pozwala na działanie każdej wielkości biznesu. Niezależnie od tego, czy prowadzisz mały lub średni biznes, czy duży sklep lub hurtownię, Magento spełni Twoje oczekiwania.

Wady? W kwestii tej platformy trudno jest mówić o wadach. Sklep internetowy oparty o Magento może być mały, średni i duży. To środowisko dające nieograniczone możliwości rozwoju i modyfikacji. Jednak, do prawidłowej konfiguracji sklepu opartego o Magento, niezbędna jest specjalistyczna wiedza. W kwestii kosztów, wszystko zależy od wielkości projektu. Im większy sklep, tym wyższa cena. Jednego jednak możemy być pewni – o ile wybierzemy odpowiedni software house, za ceną pójdzie najwyższa jakość, a poniesione koszty mają szansę zwrócić się w relatywnie krótkim czasie.

Sprawdź porównanie platform e-commerce względem modelu rozliczeń

Jak zacząć?

Jeśli wiesz już jaki jest Twój cel biznesowy oraz czego oczekujesz od platformy, na której zbudujesz swój sklep internetowy, przyszedł czas na wybranie odpowiedniej firmy deweloperskiej. Doświadczony zespół programistów to podstawa, jeżeli cały projekt ma zakończyć się sukcesem. Gdzie takiej szukać? Choć ofert na rynku jest naprawdę wiele, to należy brać pod uwagę nie tylko cenę, ale przede wszystkim jakość wykonania i dotychczas realizowane projekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *