Sensacyjna powieść naszpikowana zaskakującymi zwrotami akcji

„Rachunek obcego sumienia” to sensacyjna powieść naszpikowana zaskakującymi zwrotami akcji. Fabuła tocząca się w dwóch przestrzeniach czasowych nie pozwala oderwać się od lektury.Wojna to okrutny czas, który odciska piętno na życiu wszystkich, którym przyszło żyć w jej cieniu. Niesprzyjająca, naznaczona lękiem rzeczywistość sprawia, że wielokrotnie trudno oddzielić dobro od zła, ale, czy po latach mamy prawo rozliczać winy innych?

„Rachunek obcego sumienia” autorstwa Mirosława Prandota to sensacyjna powieść naszpikowana zaskakującymi zwrotami akcji, która nakaże nam zastanowić się nad tym pytaniem. Fabuła tocząca się dwoma kanałami sprawi, że zyskamy szansę, by zestawić przeszłość z teraźniejszością. Dzięki temu zrozumiemy, że wojna na zawsze zmienia ludzi, którzy musieli żyć w jej cieniu.

Główny bohater, Aleksander z godnym podziwu uporem poszukuje matki, która sprzedała go jako dwuletnie dziecko bogatemu i bezdzietnemu kupcowi. Potrzeba odnalezienia własnych korzeni motywuje, by przemierzać kraj, ale czy Aleksander jest gotowy, by poznać prawdę?

Cierpliwie zdobywane informacje dowiodą, że matka bohatera była hrabianką, która w czasie wojny została zesłana na roboty przymusowe do Niemiec, ojciec natomiast niemieckim farmerem. Aby ustalić adres pobytu ojca Aleksander uda się do niemieckiego archiwum, niestety, by odnaleźć matkę, będzie musiał dołożyć kolejnych starań…

Równolegle z akcją współczesną toczy się część retrospekcyjna. To właśnie dzięki niej cofniemy się do wojennej przeszłości.  Zyskamy okazję, by przyglądać się życiu mieszkańców wsi Czarnolas. Ich życie kontroluje sadystyczny Miller. Po latach Aleksander dowie się, że okrutny kapitan SS -Miller tak naprawdę był bohaterem.

„Rachunek obcego sumienia” to powieść skłaniająca do głębokich refleksji. Dwutorowa fabuła i dynamiczne zwroty akcji, nie pozwalają oderwać się od lektury.

POLECAMY
http://www.psychoskok.pl/produkt/rachunek-obcego-sumienia
http://bonito.pl/k-1075743-rachunek-obcego-sumienia
https://www.nieprzeczytane.pl/Rachunek-obcego-sumienia,prod…

PATRONATY: Halmanowa, Poligon Domowy, bookendorfina, Wielbicielka Książek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *