TANTUM ROSA

Każda kobieta zdaje sobie sprawę, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja okolic intymnych. Specyficzna budowa, niska tolerancja na kontakt z bakteriami z zewnątrz, częste zmiany hormonalne, menstruacje – wszystkie te czynniki (i wiele innych) narażają nas na infekcje, które w ciągu swojego życia przechodzi ¾ kobiet. Naturalna wydzielina, wydostająca się z pochwy, może stanowić idealne środowisko dla rozwoju bakterii wywołujących stany zapalne, grzybice itp. Również podczas kontaktów płciowych jesteśmy narażone na podrażnienia oraz zakażenia. Sama woda i mydło nie wystarczą do utrzymania higieny, ponieważ wysuszając okolice intymne mogą pogorszyć ich stan, nie usuną także wszystkich mikroorganizmów. Dlatego aby zadbać o odpowiednią pielęgnację, warto sięgnąć po specjalistyczne preparaty.

Szczególnej pielęgnacji wymaga krocze kobiet rodzących siłami natury. W większości przypadków niezbędne jest bowiem jego nacięcie, w wyniku którego powstaje rana, mogąca dawać takie dolegliwości jak: ból, świąd czy pieczenie. Ponadto stanowi ona potencjalne ognisko infekcji. Ryzyko infekcji zwiększa dodatkowo poporodowe krwawienie z dróg rodnych, stanowiące świetną pożywkę dla różnych drobnoustrojów. W celu zminimalizowania dyskomfortu kobiety po porodzie, aby mogła cieszyć się chwilami spędzonymi z maleństwem, należy zastosować miejscowo działający lek, który zmniejszałby objawy stanu zapalnego, a jednocześnie byłby bezpieczny dla karmiącej matki i dziecka.

Lekiem, który pomoże nie tylko świeżo upieczonym mamom w trudnym okresie poporodowym, ale także każdej kobiecie chcącej odpowiednio zadbać o swoją higienę intymną, jest Tantum Rosa (chlorowodorek benzydaminy). Jest to preparat do przemywania okolic krocza, działający przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz antyseptycznie, dzięki czemu zapobiega infekcjom, a po porodzie zmniejsza ryzyko zakażenia rany.

Tantum Rosa to lek bezpieczny. Zmniejsza uczucie bólu, świądu, pieczenia, oraz obrzęk okolic intymnych, skraca także czas występowania wymienionych dolegliwości, szczególnie w okresie połogu. Zapobiega infekcjom, delikatnie pielęgnuje wrażliwe okolice intymne, dbając o ich codzienną higienę.

Tantum Rosa można nabyć bez recepty w każdej aptece.

Cena za opakowanie zawierające 10 saszetek wynosi około 32 pln.

Lek Tantum Rosa można przygotować bardzo prosto i szybko: zawartość jednej saszetki po prostu rozpuścić w 0,5 litrze przegotowanej, letniej wody. Tak przygotowanym roztworem Tantum Rosa należy przemywać krocze od 1do 2 razy na dobę. Lekarz zalecić może inne dawkowanie.

Lek Tantum Rosa (chlorowodorek benzydaminy) można stosować także w przypadku zapalenia sromu i pochwy, zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia, również po chemio- i radioterapii, oraz profilaktycznie przed- i po operacjach ginekologicznych.

Potwierdzeniem skuteczności preparatu jest kilkuletnie doświadczenie lekarzy oraz położnych w Polsce i zagranicą, a także liczne badania kliniczne. Między innymi jest to wieloośrodkowe badanie przeprowadzone na grupie ponad 500 kobiet, w które zaangażowano 11 renomowanych klinik i szpitali położniczych z całej Polski. Próba wykazała, że przemywaniu krocza przynajmniej dwa razy dziennie preparatem Tantum Rosa charakteryzuje się wysoką skutecznością i szybkością działania w znoszeniu dolegliwości (ból, obrzęk, świąd, pieczenie) okolic intymnych, w pierwszych dniach po porodzie w porównaniu ze standardową higieną krocza – woda z mydłem.

(patrz: Ryszard Czajka, Andrzej Torbe: Assessment of the efficacy of benzydamine (Tantum Rosa) in form of vaginal treatment of perineal complaints in early puerperium; Polish Journal of Gynaecological Investigations 2001, vol.4, no.2).

Podmiot odpowiedzialny: Aziende Chimiche Riunite Angelini Francesco A.C.R.A.F. S.p.A. Viale Amelia 70, 00181 Rzym, Włochy.

Przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego: Medagro International Sp. z o.o., Łazy, ul. Podleśna 83, 05-552 Wólka Kosowska, tel.: (022) 7028231, fax: (022) 7028202.
Źródło:PR

Jeden komentarz do “TANTUM ROSA

  • 28 czerwca 2012 o 07:42
    Bezpośredni odnośnik

    UUUUU jak drogo… 30 zł za opakowanie hmmmm na te dolegliwosci stosowałam juz i tamtum rosa i jakis inne wynalazki … lactovaginal tez mialam… bardzo dlugo nie mialam przy nim nawrotów … i dalej nie mam …. ale 30 zl to dosyc duzo nie wiem czy bym sie skusiła

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *