5 powodów, dla których warto zapisać się do szkoły policealnej?

Szkoły policealne już dawno przestały być traktowane jako ostatnia deska ratunku dla osób, które nie zdały matury. Dzięki bogatej ofercie atrakcyjnych kierunków i możliwości szybkiego zdobycia praktycznego zawodu, szkoły policealne są coraz częściej alternatywą dla uczelni wyższych. Naukę w tego rodzaju placówkach rozpoczynają nie tylko absolwenci szkół średnich, ale też osoby pracujące, które chcą podwyższyć swoje kwalifikacje i zyskać konkurencyjność na rynku. Dlaczego warto uczyć się w szkole policealnej?

  1. Zdobycie praktycznego zawodu

Szkoła policealna umożliwia zdobycie praktycznego zawodu. Absolwenci szkół policealnych są cennym nabytkiem dla pracodawców, ponieważ posiadają praktyczne umiejętności niezbędne do wykonywania zawodu. Słuchacze, w procesie edukacji, nabywają konkretne umiejętności, które umożliwiają im podjęcie pracy zaraz po ukończeniu nauki. Szkoła policealna to doskonały wybór nie tylko dla tych, którzy nie zdali matury i chcieliby się dalej kształcić, ale również dla osób, które nie mogą znaleźć pracy i chciałyby się przebranżowić. To również idealna opcja dla osób, które mają sprecyzowane zainteresowania i chcą szybko zdobyć konkretny zawód.

  1. Możliwość podniesienia kwalifikacji

W rozwoju zawodowym, bardzo ważne jest ciągłe podnoszenie kwalifikacji. Pracownik, który się nie rozwija, nie jest wartościowym nabytkiem dla firmy. Szkoły policealne umożliwiają zdobycie praktycznych umiejętności, które przydadzą się w codziennym wykonywaniu pracy. Nauka w tego rodzaju placówce to sposób nie tylko na podniesienie kwalifikacji i uzupełnienie wykształcenia, ale też możliwość wyróżnienia się na rynku pracy. Nic więc dziwnego, że do szkoły policealnej coraz częściej zapisują się osoby, które na co dzień pracują, ale chcą być bardziej konkurencyjne na rynku.

  1. Prosty proces rekrutacji

Do szkoły policealnej może zapisać się każda osoba pełnoletnia, która ukończyła szkołę średnią. Żeby rozpocząć naukę, nie trzeba posiadać matury. Nie trzeba też podchodzić do egzaminów wstępnych. Decydujące znaczenie ma kolejność zgłoszeń – kto pierwszy, ten lepszy. Do szkoły można się zapisać na dwa sposoby. Pierwszy polega na osobistym stawieniu się w sekretariacie placówki, razem z wymaganymi dokumentami. Wybierając drugi, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wystarczy wybrać interesujący kierunek, wypełnić formularz zgłoszeniowy i czekać na telefon. W ciągu doby, z kandydatem skontaktuje się pracownik szkoły, który omówi szczegóły rozpoczęcia nauki, jej późniejszego przebiegu, a także wskaże dokumenty, które trzeba dostarczyć.

  1. Duży wybór kierunków

Szkoły policealne oferują całą gamę kierunków, na których można rozpocząć naukę. W ofercie Żaka jest ponad 90 kierunków: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-policealne. Wśród propozycji znajdują się zarówno profesje, które zawsze cieszą się popularnością jak chociażby fryzjer, pracownik ochrony, przedstawiciel handlowy czy sekretarka. Nie brakuje również kierunków, będących odpowiedzią na aktualne zapotrzebowanie na rynku, jak chociażby organizator imprez ślubnych, konsultant ds. pozyskiwania funduszy unijnych czy instruktor terapii uzależnień. Szkoły policealne oferują kierunki, które mają być atrakcyjne dla słuchacza i odpowiadać jego zainteresowaniom, a zarazem zagwarantować zatrudnienie.

  1. Nauka nastawiona na praktykę

Choć nauka w szkole policealnej nie trwa długo, zwykle 2 lub cztery semestry, jest intensywna i – co najważniejsze, nastawiona na praktykę. Uczniowie kształcą się na kierunkach, które są odpowiedzią na aktualne zapotrzebowanie rynku. Głównym celem zajęć jest praktyczna nauka zawodu. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę, w pracowniach wyposażonych w nowoczesny sprzęt. Absolwenci szkoły policealnej to osoby doskonale przygotowane do wykonywania wyuczonego zawodu. Zaraz po opuszczeniu murów szkoły z powodzeniem mogą podejmować pracę, do której będą odpowiednio przygotowani, co zresztą potwierdzi pozytywny wynik egzaminu państwowego po ukończeniu nauki.

Naukę w szkole policealnej można podjąć z wielu powodów. Tak samo dobrą motywacją jest chęć zdobycia konkretnego zawodu, jak i możliwość przebranżowienia czy podniesienia kwalifikacji. Tak czy inaczej, szkoła policealna to najlepsza inwestycja w karierę zawodową.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.