Portal www.opinieouczelniach.pl pomaga maturzystom w mądrym wyborze szkoły wyższej

Wszystkim maturzystom, którzy stoją przed trudnym wyborem szkoły wyższej, przychodzi z pomocą portal edukacyjny www.opinieouczelniach.pl

Opinieouczelniach.pl to pierwsza i jedyna witryna w sieci, gdzie student bądź absolwent szkoły wyższej może ocenić swoją uczelnię, a maturzysta – zapoznać się z opiniami o szkołach wyższych.

– Na tle innych witryn adresowanych do maturzystów portal Opinieouczelniach.pl wyróżnia się bogatą zawartością treści merytorycznych, bardzo przejrzystą architekturą strony głównej i wszystkich podstron, intuicyjną wręcz nawigacją oraz wysmakowaną grafiką. Każdy element portalu przemyślany był pod kątem potrzeb i oczekiwań młodego użytkownika internetu, który znajdzie tu rozwiązania pozwalające łączyć pożyteczne (edukacja) z przyjemnym (rozrywka) – wyjaśnia Agnieszka Szczepanek-Moskal, założycielka portalu.

Każdej szkole wyższej można przyznać punkty od 0 do 10 w zakresie 9 różnych kryteriów. Są one następujące: prestiż uczelni, poziom kadry naukowej, atrakcyjność oferty kształcenia, jakość współpracy międzynarodowej, innowacyjne technologie w nauczaniu, perspektywy pracy dla absolwentów, oferta zajęć pozadydaktycznych, możliwość rozwijania pasji oraz zainteresowań, atmosfera panująca na uczelni.
Dodatkowo przy każdej ze szkół wyższych można napisać komentarz na jej temat. Obok placówek prezentowana jest informacja, ile osób dokonało oceny danej szkoły oraz jaka jest liczba wszystkich postów.

Oprócz ocen szkół wyższych, komentarzy i opinii internauci znajdą w portalu: kompletną bazę uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce, zaawansowaną wyszukiwarkę z różnorodnymi kryteriami wyboru, blok poradnikowo-informacyjny skierowany do maturzystów (Matura i Studia) oraz studentów (Praca i Kariera), maturalne arkusze egzaminacyjne, prezentację kierunków studiów, opisy zawodów, codziennie aktualizowane informacje o tematyce edukacyjnej czy wydarzenia z życia szkół wyższych.
– W portalu nie zabrakło luźniejszych wątków, prezentowanych na podstronie „W czasie wolnym”. Tutaj można poczytać artykuły lifestylowe, dowcipy o studentach, zagłosować na najładniejsze miasto akademickie oraz obejrzeć śmieszne filmiki w Multimedialnej Strefie Swobody – dodaje Agnieszka Szczepanek-Moskal.

W ciągu ostatnich 10 miesięcy witryna www.opinieouczelniach.pl zgromadziła blisko 3000 komentarzy na temat polskich szkół wyższych, a facebookowy fanpage portalu jest miejscem aktywności 1,5 tysiąca internautów.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzin portalu www.opinieouczelniach.pl oraz dzielenia się swoimi opiniami na temat szkół wyższych.

źródło: www.otwarty.pl


 

Zobacz na wiele szkoleń kursów na www.szkolenia24h.pl najlepsze propozycje dla Każdego pragnącego uczyć się i podnosić swoje kwalifikacje.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *