Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/prasa24h/prasa24h.pl/public_html/wp-config.php:1) in /home/klient.dhosting.pl/prasa24h/prasa24h.pl/public_html/wp-content/themes/dialy-theme/functions/other.php on line 1858
Jeździectwo konne – jak zacząć przygodę? | wiadomości

Jeździectwo konne – jak zacząć przygodę?

W wielu środowiskach utrzymuje się przeświadczenie, że jazda konna jest drogim i trudno dostępnym hobby. Rzeczywistość jest jednak całkowicie inna. Na terenie kraju istnieją aktualnie setki stadnin, które zajmują się nauką jazdy konnej w bardzo przystępnych cenach. Jedyne co musimy zrobić, to wybrać odpowiedni ośrodek i przekonać się, czy taka forma rekreacji na pewno nas pociąga. Jeśli stwierdzimy, że właśnie tak chcemy spędzać wolny czas – wtedy dopiero możemy myśleć o zakupie własnego, specjalistycznego sprzętu lub ubioru.

W jakim wieku mogę jeździć konno?

Odpowiedź jest prosta – w każdym. Jazda konna to hobby przeznaczone dla osób w każdym wieku. Ta forma aktywności nie jest ograniczona żadnymi limitami, często zdarza się, że przygodę z końmi rozpoczynają 3-letnie dzieci. Jazda konna może być uprawiana przez całe życie, co jeszcze bardziej dodaje jej specyficznego charakteru.

Ile kosztuje nauka jazdy konnej?

Wszystko zależy od specyfiki i położenia stadniny. Niektóre ośrodki prowadzą zajęcia 45-minutowe, inne oferują lekcje trwające 60 minut, a jeszcze inne proponują długoterminowe karnety. Ceny lekcji jazdy konnej wahają się w granicach od 30 do 100zł za godzinę w zależności od tego jaką placówkę i instruktora wybierzemy. Często zdarza się, że właściciele stadnin zapraszają zainteresowane osoby na darmowe jazdy próbne lub otwarte lekcje teoretyczne.

Jak się ubrać na lekcje jazdy konnej?

Na pierwszym miejscu trzeba nadmienić, że nie powinniśmy kupować od razu kompletnego, specjalistycznego ubioru. Nie możemy bowiem stwierdzić, czy jazda konna od razu przypadnie nam do gustu, czy może zniechęcimy się po pierwszej lekcji. Przygodę z końmi można zacząć w luźnym dresie oraz wytrzymałych butach na płaskim obcasie. Kask oraz inne akcesoria zawsze można wypożyczyć w ośrodku. Jeśli początkowe zajęcia przypadną nam do gustu możemy zainwestować w profesjonalne bryczesy, oficerki i toczek.

Jak wygląda pierwsza lekcja?

Początkowe etapy nauki prowadzone są na tzw. lonży. Po uprzedniej rozgrzewce instruktor przekazuje nam wstępną wiedzę z zakresu specyfiki ruchów konia, jego trzymania, wydawania prostych komend, ruszania i skręcania. Na kolejnych zajęciach przechodzi się do nauki kłusa, galopu, a także zaawansowanych technik kierowania koniem. Nauczyciel pomaga nam także zrozumieć zachowanie koni. Po osiągnięciu odpowiednich umiejętności możemy wykorzystać je w praktyce. Każda stadnina organizuje rajdy konne, które pozwalają w pełni cieszyć się swobodną jazdą konną.

Co później?

Nauka jazdy konnej trwa tak naprawdę całe życie. Zawsze znajdzie coś nowego do odkrycia bądź podszkolenia. Kiedy nasze umiejętności są wystarczające możemy korzystać z uroków jazdy konnej kiedy tylko znajdziemy czas i ochotę. Obóz konny czy wakacje w siodle to fantastyczna forma spędzania wolnego czasu na łonie natury. Każdy pasjonat jeździectwa chętnie korzysta z tego rodzaju rozrywki, ponieważ nie tylko pogłębia ona jego więź z koniem, ale także pozwala poznać nowe osoby.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *