Posnet Ergo – kasa fiskalna dla każdego?

Posnet Ergo to nowość w ofercie polskiego producenta. Ta zgrabna gabarytowo kasa rejestrująca, pozornie nie różni się zbytnio od innych tego samego segmentu. Gdy jednak przyjrzeć się jej dokładnie, dostrzec można cechy, których próżno szukać gdzie indziej. Urządzenie daje przedsiębiorcy możliwość prostej rozbudowy o dodatkowe moduły i to zarówno w momencie nabywania kasy jak i w przyszłości. Poza tym po dołączeniu do Ergo szalki można ją wykorzystać jako nowoczesną i rozbudowaną kasowagę.

 Gro transakcji dokonywanych między przedsiębiorcą, a osobą fizyczną powinna zakończyć się wydaniem paragonu fiskalnego. Aby dotrzymać tego obowiązku, nałożonego na właściciela firmy przez Ministerstwo Finansów, należy posiadać kasę rejestrującą. Na rynku nie ma urządzenia, które sprawdziłoby się  we wszystkich rodzajach działalności zobligowanych do wystawiania dokumentu sprzedaży. Czy, aby na pewno? Do niedawna tak, ale teraz na rynku pojawiła się Ergo, kasa  marki Posnet.

Wszechstronność tej kasy fiskalnej opiera się na prostym, a zarazem genialnym założeniu: Pozwólmy przedsiębiorcy dokonać wyboru, aby mógł sięgnąć tylko po te opcje, których naprawdę potrzebuje. A w przyszłości, wraz z rozwojem biznesu, nie odbierajmy mu możliwości dalszego rozbudowywania urządzenia – podkreśla Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

Dowiedz się więcej o Posnet Ergo i innych kasach fiskalnych marki Posnet – porównaj produkty; poznaj opinie użytkowników klikając tutaj.

Konstrukcja modułowa – rozbuduj kasę teraz lub w przyszłości

Kasy fiskalne dostępne na polskim rynku umożliwiają zdefiniowanie od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy pozycji towarowych. Podobnie jest z nowym urządzeniem wyprodukowanym przez firmę Posnet. Przedsiębiorca zamawia kasę Ergo w wariancie z 4 000, 6 000 lub 8 000 PLU. Różnica między innymi kasami a nowym produktem z oferty polskiego producenta polega na tym, że wersja podstawowa nie musi nią pozostać.

Posnet Ergo to pierwsza kasa fiskalna, w której liczbę PLU można zwiększyć również po zakupie urządzenia – maksymalnie do 8 000 pozycji. Dzięki temu nawet znaczne poszerzenie asortymentu nie będzie wymagało wymiany rozwiązania technologicznego wdrożonego w firmie – zaznacza Marcin Ciechowicz.

Rozwój firmy, często oznacza dla przedsiębiorcy konieczność powiększenia systemu sprzedaży. W takim wypadku nie ma konieczności wymieniania kasy fiskalnej. Wystarczy dokupić do niej potrzebne w danym momencie urządzenia: czytnik kodów kreskowych, terminal płatniczego, czy też weryfikator cen.

Właściciel Ergo może na początku wybrać standardy wymiany danych, które kasa będzie obsługiwała. Dostępne są 4 warianty: podstawowy oraz 3 moduły rozszerzeń. Co więcej, w każdej chwili można wyposażyć urządzenie, również to w wersji standardowej, w interfejs do komunikacji bezprzewodowej, np. Wi-Fi lub Bluetooth – wyjaśnia ekspert PCKF.

Kasa fiskalna zintegrowana z szalką ważącą

Modułowa konstrukcja Ergo to jej niewątpliwa i największa zaleta. Dzięki temu można połączyć ją z szalką ważącą i prowadzić sprzedaż towarów ważonych z wykorzystaniem klawiatury i wyświetlacza kasy. Taka integracja jest opcją – można z niej skorzystać w momencie zakupu kasy lub już w trakcie jej użytkowania. Jaki zysk ma przedsiębiorca z posiadania kasowagi?

Kompleksowe połączenie kasy z szalką ważącą zapewnia zdecydowanie łatwiejsze wykonywanie pomiarów masy oraz rejestrowanie transakcji. Wszystkie związane z tym czynności odbywają się bowiem z poziomu tego samego interfejsu użytkownika, tzn. klawiatury i ekranu Posnet Ergo. Ponadto, zintegrowane urządzenia zajmują mniej miejsca na stanowisku pracy, zaś szalka zapewnia ważenie produktów o maksymalnej masie do 15 kg – podkreśla Marcin Ciechowicz.

Sprawdź również: Czym wyróżnia się nowoczesna kasa fiskalna?

Małe urządzenie o wielkim potencjale

Posnet Egro to urządzenie zaliczane do segmentu mobilnych z racji niewielkich rozmiarów i wagi. Ale małe gabaryty nie oznaczają, że trzeba rezygnować z przydatnych funkcji i wysokich parametrów. Kasa posiada elektroniczną kopię paragonu, funkcjonalną klawiaturę, wydajny akumulator, mechanizm drukujący typu drop-in. To urządzenie nie daje się ująć w proste ramy. Trudno jednoznacznie zdefiniować do jakiego segmentu urządzeń należy je przypisać. Kasa wyróżnia się uniwersalnością i co istotne to przedsiębiorca decyduje, w jaki sposób wykorzysta dostępne opcje i przekuje potencjał Ergo na potrzeby swojej działalności.

 

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.