Dobre wiadomości dla polskich kibiców

Reprezentacja Polski awansowała aż o 10 pozycji w rankingu FIFA – wypadałoby pogratulować polskim piłkarzom, jednak podopieczni Franciszka Smudy przez ostatni miesiąc nie zagrali żadnego spotkania.

Ostatni mecz (0-0 z Portugalią) rozegrany został jeszcze przed opublikowaniem poprzedniego zestawienia, w którym Polska zajęła 75 miejsce. Cieszy progres, miejmy nadzieję, że na boisku także dostrzeżemy zmianę na lepsze. 65 lokata oznacza jednak, że lepsze są takie drużyny jak Armenia, Estonia, Panama, Sierra Leone, Honduras czy Libia.

Liderem pozostała Hiszpania, która mogłaby wystawić cztery równorzędne reprezentacje i wciąż grac piękny i skuteczny futbol.  Holandia z drugiego spadła dopiero na czwarte miejsce, kosztem pierwszych mistrzów świata Urugwaju oraz reprezentacji Niemiec. Wysoko jest nasz ostatni rywal Portugalia, natomiast dwie potęgi południowoamerykańskiego futbolu, czyli Argentyna i Brazylia są poza ścisłą czołówką. To z pewnością cieszy kibiców Urugwaju, który jest obecnie najlepszą drużyną w Ameryce Południowej.

Nasi rywale podczas Euro 2012 zajmują oczywiście wyższe miejsca niż Polska : Rosja – 11, Czechy – 26, Ukraina- 49. Kibice w Polsce zdają sobie jednak sprawę, że choć miejsce w rankingu jest niskie, to  nie oznacza to, że nasza drużyna jest bez szans w walce podczas turnieju. W ostatnich dniach z naszego obozu dochodzą jednak niezbyt dobre wiadomości: Sławomir Peszko, pomocnik FC Koeln wdał się w aferę alkoholową.

Ranking FIFA, stan na 11 kwietnia 2012

1    Hiszpania
2    Niemcy
3    Urugwaj
4    Holandia
5    Portugalia
6    Brazylia
7    Anglia
8    Chorwacja
9    Dania
10  Argentyna
11  Rosja
————————-
26  Czechy
49  Ukraina
65  Polska

grafika: www.wikipedia.pl

KJ

Aktualnym liderem rankingu FIFA są Hiszpanie – tu świętują zwycięstwo w ostatnich Mistrzostwach Europy. Czy w Polsce i na Ukrainie będzie podobnie?

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *