Na sto dni do EURO 2012 – Wolontariusze Miast Gospodarzy na rozmowach rekrutacyjnych

Rozpoczął się drugi etap rekrutacji Wolontariatu Miast Gospodarzy UEFA EURO 2012™ – projektu koordynowanego przez spółkę PL.2012. Rozmowy z kandydatami zajmą łącznie kilka tysięcy godzin. W Warszawie trwają od połowy lutego, dziś rozpoczynają się we Wrocławiu, w Poznaniu zaczną się 3 marca, w Gdańsku 8 marca. Poziom merytoryczny kandydatów jest bardzo wysoki. Rekordzista zna aż 6 języków obcych.

– Przeprowadziliśmy do dziś rozmowy kwalifikacyjne z 323 kandydatami – mówi Marta Dermańska, kierownik projektu Wolontariat Miast Gospodarzy w Warszawie. – Są pełni zapału, mają bogate doświadczenie. Rekordzista zna aż 6 języków obcych!

Najstarszy z kandydatów z którymi przeprowadzono rozmowy w Warszawie ma 81 lat i bardzo wysokie kwalifikacje: między innymi, zajmował się kierowaniem zespołami wolontariuszy ONZ w krajach rozwijających się (Afganistan, Zimbabwe, Papua Nowa Gwinea), zna 4 języki obce. Najmłodsi kandydaci osiągną pełnoletniość w kwietniu. Spośród kandydatów, którzy zgłosili się do tej pory na rozmowy w Warszawie aż 68% stanowiły kobiety. Były wśród nich także osoby niepełnosprawne.

– Z 6822 osób, które zgłosiły się do udziału w Wolontariacie Miast Gospodarzy na rozmowy rekrutacyjne w Warszawie zostanie zaproszonych 2000 kandydatów, we Wrocławiu 1150 osób, Poznaniu 1200, a w Gdańsku 950 osób. Rozmowa z każdym z kandydatów potrwa ok. 30 minut i będzie przeprowadzana w języku polskim i angielskim – mówi Paweł Aleksandrowicz, Koordynator Projektu Wolontariat w PL.2012. – We wszystkich miastach kandydaci, którzy zgłosili się z krajów innych niż Polska (blisko 500 osób,)będą mieli możliwość wzięcia udziału w rozmowach kwalifikacyjnych za pośrednictwem komunikatora Skype.

Po rozmowach rekrutacyjnych spośród kandydatów wybranych zostanie ok. 3000 osób. Od 15 maja do 7 czerwca wolontariusze wezmą udział w szkoleniach. Ich zakres tematyczny to między innymi bezpieczeństwo, komunikacja interpersonalna i międzykulturowa, pierwsza pomoc, ogólne informacje na temat Euro 2012, transport publiczny, topografia miasta, czy turystyka i kultura. Zakres, tematyka i standard szkoleń będą identyczne w każdym z 4 Miast Gospodarzy, co pozwoli na uzyskanie jednolitego standardu obsługi informacyjnej przez wolontariuszy w trakcie Turnieju i pozytywnie przełoży się na wizerunek Polski wśród zagranicznych turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *