Okruchy prozy – czyli lektura do rogalika. Kampania czytelnicza z Piekarnią Szwajcarską.

W połowie października w sklepach firmowych Piekarni Szwajcarskiej na papierowych opakowaniach pojawiły się „okruchy prozy”. Na torebkach znajdują się fragmenty prozy pisarzy niemieckojęzycznych. Akcja ma na celu promocję portalu poświęconego literaturze niemieckiego obszaru językowego – literatur.pl.

Literatur.pl to portal, który powstał z inicjatywy i przy współpracy Austriackiego Forum Kultury w Warszawie, Goethe-Institut, Szwajcarskiej Fundacji dla Kultury Pro Helvetia i serii wydawniczej Kroki/Schritte.

literatur_pl_okruchy_prozy_wizualkaPortal, stworzony z myślą o osobach interesujących się literaturą niemieckojęzyczną, ma postać linkowiska umożliwiającego śledzenie informacji o autorach, nowościach wydawniczych, spotkaniach z twórcami, spektaklach teatralnych i wszelkich innych wydarzeniach związanych z literaturą niemieckiego obszaru językowego.

Obecnie do współpracy została zaproszona kolejna firma związana z obszarem niemieckojęzycznym Inter Europol czyli znana z piekarsko-ciastkarskich wyrobów Piekarnia Szwajcarska.

Chcieliśmy w niestandardowy sposób zwrócić uwagę na to, że literatura jest ważnym elementem naszego życia”, tłumaczą organizatorzy. „Literatura niemieckojęzyczna postrzegana jest jako trudna – chcemy pokazać, że jest bezsprzecznie warta czytania. Jeśli przy śniadaniu uśmiechnie się lub wciągnie w fabułę choć kilka osób, akcję będziemy mogli uznać za udaną”.

Większe fragmenty prezentowanych na torebkach tekstów znaleźć można na literatur.pl.

Za pomysł, kreację i realizację kampanii odpowiada agencja Leniva Studio.

Inter Europol Piekarnia Szwajcarska od prawie 25 lat zaopatruje mieszkańców Warszawy i najbliższej okolicy w świeże, pachnące wypieki. Blisko ćwierć wieku praktyki piekarskiej daje efekty w postaci wyrobów najwyższej jakości. Łącząc poszanowanie tradycji z nowoczesnością Piekarnia Szwajcarska oferuje bardzo szeroki asortyment pieczywa polskiego, szwajcarskiego, francuskiego oraz duńskiego, produkowanego według najnowszych technologii. Serdecznie zapraszamy do skosztowania naszych wypieków. Więcej informacji oraz pełną listę sklepów firmowych znajdziecie Państwo na www.intereuropol.pl

No votes yet.
Please wait...

Pages: 1 2

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *