Stopy procentowe w dół, a zyski z lokat jednak w górę

Od listopada Rada Polityki Pieniężnej sukcesywnie obniża stopy procentowe a w ślad za nią stopy depozytów obniżają banki. Internauci narzekają na zmniejszające się dochody z lokat, choć niesłusznie – okazuje się bowiem, że dla najbardziej aktywnych depozytariuszy realne zyski z lokat nie tylko nie maleją ale wzrastają … a wszystko za sprawą dobrze dobranego koszyka lokat i obniżającej się inflacji.

Analitycy Wybierarka.pl, serwisu o relatywnie świeżym spojrzeniu na kwestie lokat bankowych zastawili ze sobą oprocentowanie najlepszych lokat ze wskaźnikami inflacji w drugim półroczu 2012 roku. Wyniki okazały się nieco zaskakujące, bo jak widać na poniższym wykresie średnie oprocentowanie najlepszych lokat obniża się wolniej niż wskaźnik inflacji co sprawia, że realny zysk z lokat nie tylko nie maleje ale wręcz wzrasta.

Oczywiście do utrzymania takich zysków z lokat bankowych potrzebna jest aktywna postawa, ciągłe poszukiwanie okazji i przede wszystkim gotowość do migracji ze swoimi środkami. Dlatego też analitycy Wybierarka.pl w swoim badaniu zestawiali jedynie pięć najłatwiejszych do założenia i jednocześnie najwyżej oprocentowanych lokaty w danym miesiącu, przy czym za lokaty najłatwiejsze do założenia uznawano jedynie takie, które nie wymagające zakładania konta osobistego przy zakładaniu lokaty i są zakładane bez wychodzenia z domu – w procesie online lub online+telefon.

Niestety, jak uważa prezes Wybierarka.pl, Zdzisław Matejuk “pomimo coraz lepszego dostępu do informacji na temat lokat, przeciętni Kowalscy nadal mają w swoich rękach bardzo dużo “leniwych pieniędzy”, które raz pozostawione w banku nie chcą szukać lepszych okazji do wzrostu.” Tymczasem rynek się zmienia i możliwości przenoszenia środków pomiędzy bankami jest coraz więcej. Przykładowo w dniu dzisiejszym Wybierarka.pl prezentuje 233 aktywne na rynku lokaty, z czego aż 80 spełnia oba warunki związane z wygodą i łatwością lokowania.

Tak więc, niezależnie od obniżek stóp procentowych dokonywanych przez Radę Polityki Pieniężnej, sprytni i aktywni depozytariusze unikający zjawiska “leniwych pieniędzy” wciąż zyskują na zwykłych lokatach bankowych. Wystarczy w sumie niewiele, skorzystać z rzetelnych serwisów pomagających w wybieraniu najlepszych lokat i odrobina odwagi do ruszenia “leniwych pieniędzy” i przeniesienia ich na lepszą lokatę do innego banku.

Opracowanie:

Piotr Janicki I redaktor serwisu
Tomasz Bar I analityk serwisu

Serwis Wybierarka.pl

Serwis Wybierarka.pl, zwraca uwagę użytkowników na blisko dziesięć innych niż oprocentowanie cech lokat, poczynając od takich jak sposób otwarcia, wymagalność konta czy konsekwencje zerwania lokaty a kończąc na dostępie do środków w sytuacjach losowych np. nagłej śmierci małżonka zakładającego lokatę. Dzięki takiej organizacji użytkownik w krótkim czasie dowiaduje się co jest obecnie możliwe na rynku lokat. Zaznaczając wybrane przez siebie cechy użytkownik w kilka sekund generuje Swój Osobisty Ranking Lokat. Wyszukane w ten sposób lokaty użytkownik może dodawać do Interaktywnego Porównania, pozwalającego na ich aktywne zestawianie (przesuwanie lokat i ukrywanie cech) oraz zapoznanie się ze wszystkimi szczegółami i ciekawostkami, np. niuansami dotyczącymi procesu zakładania lokaty czy podglądami formularzy bankowych. Tak zorganizowany proces wybierania sprawia, że użytkownik wie lepiej co jest aktualnie możliwe na rynku lokat i zna lepiej możliwości lokaty, którą ostatecznie wybrał. Dzięki temu zyskuje większą pewność i zadowolenie ze swojego wyboru. Zbiór tych korzyści twórcy serwisu nazywają “Efektem Wybierarki”.

PR
AF

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *