Stopy procentowe w dół, a zyski z lokat jednak w górę

Od listopada Rada Polityki Pieniężnej sukcesywnie obniża stopy procentowe a w ślad za nią stopy depozytów obniżają banki. Internauci narzekają na zmniejszające się dochody z lokat, choć niesłusznie – okazuje się bowiem, że dla najbardziej aktywnych depozytariuszy realne zyski z lokat nie tylko nie maleją ale wzrastają … a wszystko za sprawą dobrze dobranego koszyka lokat i obniżającej się inflacji.

Analitycy Wybierarka.pl, serwisu o relatywnie świeżym spojrzeniu na kwestie lokat bankowych zastawili ze sobą oprocentowanie najlepszych lokat ze wskaźnikami inflacji w drugim półroczu 2012 roku. Wyniki okazały się nieco zaskakujące, bo jak widać na poniższym wykresie średnie oprocentowanie najlepszych lokat obniża się wolniej niż wskaźnik inflacji co sprawia, że realny zysk z lokat nie tylko nie maleje ale wręcz wzrasta.

Oczywiście do utrzymania takich zysków z lokat bankowych potrzebna jest aktywna postawa, ciągłe poszukiwanie okazji i przede wszystkim gotowość do migracji ze swoimi środkami. Dlatego też analitycy Wybierarka.pl w swoim badaniu zestawiali jedynie pięć najłatwiejszych do założenia i jednocześnie najwyżej oprocentowanych lokaty w danym miesiącu, przy czym za lokaty najłatwiejsze do założenia uznawano jedynie takie, które nie wymagające zakładania konta osobistego przy zakładaniu lokaty i są zakładane bez wychodzenia z domu – w procesie online lub online+telefon.

Niestety, jak uważa prezes Wybierarka.pl, Zdzisław Matejuk “pomimo coraz lepszego dostępu do informacji na temat lokat, przeciętni Kowalscy nadal mają w swoich rękach bardzo dużo “leniwych pieniędzy”, które raz pozostawione w banku nie chcą szukać lepszych okazji do wzrostu.” Tymczasem rynek się zmienia i możliwości przenoszenia środków pomiędzy bankami jest coraz więcej. Przykładowo w dniu dzisiejszym Wybierarka.pl prezentuje 233 aktywne na rynku lokaty, z czego aż 80 spełnia oba warunki związane z wygodą i łatwością lokowania.

Tak więc, niezależnie od obniżek stóp procentowych dokonywanych przez Radę Polityki Pieniężnej, sprytni i aktywni depozytariusze unikający zjawiska “leniwych pieniędzy” wciąż zyskują na zwykłych lokatach bankowych. Wystarczy w sumie niewiele, skorzystać z rzetelnych serwisów pomagających w wybieraniu najlepszych lokat i odrobina odwagi do ruszenia “leniwych pieniędzy” i przeniesienia ich na lepszą lokatę do innego banku.

Opracowanie:

Piotr Janicki I redaktor serwisu
Tomasz Bar I analityk serwisu

Serwis Wybierarka.pl

Serwis Wybierarka.pl, zwraca uwagę użytkowników na blisko dziesięć innych niż oprocentowanie cech lokat, poczynając od takich jak sposób otwarcia, wymagalność konta czy konsekwencje zerwania lokaty a kończąc na dostępie do środków w sytuacjach losowych np. nagłej śmierci małżonka zakładającego lokatę. Dzięki takiej organizacji użytkownik w krótkim czasie dowiaduje się co jest obecnie możliwe na rynku lokat. Zaznaczając wybrane przez siebie cechy użytkownik w kilka sekund generuje Swój Osobisty Ranking Lokat. Wyszukane w ten sposób lokaty użytkownik może dodawać do Interaktywnego Porównania, pozwalającego na ich aktywne zestawianie (przesuwanie lokat i ukrywanie cech) oraz zapoznanie się ze wszystkimi szczegółami i ciekawostkami, np. niuansami dotyczącymi procesu zakładania lokaty czy podglądami formularzy bankowych. Tak zorganizowany proces wybierania sprawia, że użytkownik wie lepiej co jest aktualnie możliwe na rynku lokat i zna lepiej możliwości lokaty, którą ostatecznie wybrał. Dzięki temu zyskuje większą pewność i zadowolenie ze swojego wyboru. Zbiór tych korzyści twórcy serwisu nazywają “Efektem Wybierarki”.

PR
AF

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *