Firma DCB kształci polskich żaków

Firma DCB – ekspert z dziedzinie wykrywania fałszywych pieniędzy i dokumentów – we współpracy z polskimi uczelniami przygotowała dla studentów bezpłatne zwiastuny szkoleń poświęconych fałszowaniu pieniędzy i dokumentów. To doskonała okazja, aby poznać własną walutę i dowiedzieć się ciekawych informacji na temat fałszywek. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 13 października w Wielkopolskiej Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Środzie Wielkopolskiej.

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że studenci stanowią coraz liczniejszą grupę osób tworzących przyszłą polską gospodarkę. Jedynie w roku akademickim 2011/2012 kształciło się w Polsce 1 764,1 tys. żaków1. Ta znacząca liczba utwierdza jedynie w przekonaniu, że polska młodzież powinna posiadać wiedzę i umiejętności w każdej dziedzinie, w tym również z zakresu rozpoznawania fałszywych pieniędzy oraz dokumentów. Posiadanie tych niezbędnych umiejętności okaże się bowiem przydatne w przyszłości i pomoże ustrzec się przed negatywnymi konsekwencjami związanymi z procederem fałszowania pieniędzy i dokumentów.

Na dwóch uczelniach Wielkopolskiej Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Środzie Wielkopolskiej (13 października 2012) oraz Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej (14 i 21 października 2012)studenci będą mogli przekonać się, jak duże znaczenie ma znajomośćkrajowej i zagranicznej waluty. Unikalne zwiastunyinauguracją cyklu profesjonalnych szkoleń dotyczących rozpoznawania autentyczności banknotów, monet i dokumentów. Spotkania skierowane są w szczególności do osób planujących karierę w branży finansowej, bankowej oraz handlowej.

Podczas zwiastunów słuchacze zgłębią bogatą historię pieniądza oraz dowiedzą się jak ewoluował i rozprzestrzeniał się po kuli ziemskiej. Poznają także motywy, oczekiwania i sposoby działania fałszerzy pieniędzy oraz najsławniejsze fałszerstwa w dziejach ludzkości. Ponadto, eksperci firmy DCB zaprezentują budowę banknotu oraz pokażą, jak odróżnić falsyfikat od oryginału. Przybliżą również prawne aspektyodpowiedzialności karnej wynikające z produkcji, rozpowszechniania i nieświadomego wprowadzania do obiegu podrobionych pieniędzy.

Problem fałszowania pieniędzy i kradzieży tożsamości może spotkać każdego. Kształcąc polskich żaków chcemy już od młodych lat budować w świadomości społeczeństwa chęć poznawania własnej waluty. Tylko ta wiedza jest wstanie uchronić nas przed fałszerzami. Organizowane przez nas bezpłatne wykłady stanową początek tej drogi. Kontynuacją nauki są specjalistyczne szkolenia skierowane do osób pragnących zgłębić tajniki pieniądza oraz planujących swoją karierę zawodową związaną z finansami” – mówi Sylwester Salach, prezes firmy DCB.

Rozwinięciem zwiastunów są profesjonalne szkolenia organizowane odpłatnie przez firmę DCB. W ofercie znajdują się trzy wyjątkowe warsztaty dla studentów. Pierwszy kurs poświęcony jest rozpoznawaniu autentyczności waluty polskiej i europejskiej. Podczas spotkania każdy uczestnik nauczy się m.in. jak odróżnić fałszywkę od oryginału w zaledwie 2 sekundy czy postępować w przypadku wykrycia podrobionych pieniędzy. Drugi warsztat obejmuje zagadnienia z zakresu autentyczności dokumentów. Skierowany jest do osób, które chcą ustrzec się przed utratą własnej tożsamości oraz pracujących z dokumentami. Ostatnią propozycją przygotowaną przez firmę DCB jest kurs kasjera złotowego, na zakończenie którego każdy uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności.

Więcej informacji o spotkaniach na uczelniach i dostępnych szkoleniach znajdą Państwo na stronie www.dcb.com.pl.

Informacje o firmie:

Firma DCB S.A. jest ekspertem w dziedzinie wykrywania fałszywych banknotów. Udziałowcami spółki są: Remedium – Doradcy Finansowi Sp. z o.o., fundusz inwestycyjny BIO-MED Investors SA z Wrocławia oraz inwestorzy prywatni. Przedsiębiorstwo jest wyłącznym dystrybutorem Lampy Kasjerskiej DeCoBa1085. Urządzenie cechuje bardzo wysoki współczynnik wykrywalności fałszywych banknotów i papierów wartościowych. DCB S.A. prowadzi również szkolenia dla banków i firm handlowych w tym zakresie.

Firma intensywnie rozwija się i buduje sieci dystrybucji i sprzedaży swoich produktów na terenie całej Polski. Plany rozwojowe spółki przewidują debiut na rynku alternatywnym New Connect w 2012 roku. Do głównych założeń inwestycyjnych spółki należą przede wszystkim dynamiczny rozwój działalności, zdobywanie nowych klientów oraz pozyskiwanie nowych źródeł finansowania.

W marcu 2010 roku firma DCB otrzymała nagrodę „Innowacja Handlu” w kategorii Ochrona i Systemy Zabezpieczeń dla innowacyjnej lampy kasjerskiej DeCoBa 1085. W kwietniu 2010 roku spółka została również wyróżniona Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich dla najlepszego produktu prezentowanego podczas Międzynarodowej Wystawy Zabezpieczeń Securex 2010. W styczniu 2011 spółka została uhonorowana prestiżowym CertyfikatemPolish Product w kategorii Firma Roku 2010, a w 2012 roku otrzymała certyfikat Polish Product 2011.

www.dcb.com.pl

PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *