Czego można nauczyć się na kursie baristycznym?

Kawa to napój, który od wieków fascynuje, przyciąga i zachęca, by odkryć jego sekrety. Obecnie jest to dużo łatwiejsze, niż kiedyś. Nie musisz zostać uczniem mistrz ceremonii, który przez wiele długich lat będzie przekazywał Ci jedną tajemnicę po drugiej. Wystarczy profesjonalny kurs dla baristów i chęć, by sprawdzić się w tej roli!

Wiedza o kawie – świat kawy do odkrycia!

Prawdziwy barista nie ogranicza się tylko do przyrządzania kawy dla swoich klientów. Wie o niej wszystko, co tylko możliwe, a w dodatku nigdy nie przestaje się uczyć! Miłośnicy kawy mają swoje czasopisma branżowe, książki opisujące każdy szczegół z nią związany, a także kursy, na których uczą się od instruktorów i pogłębiają dotychczasowo zdobytą wiedzę. Kurs baristy to doskonała metoda na postawienie pierwszych kroków w świecie, w którym królują aromatyczne, brązowe ziarna kawy.

Na kursie dowiesz się, skąd pochodzi ten niesamowity napój i w jaki sposób podbił cały świat, poznając przy okazji tajniki uprawy, zbioru oraz wypalania ziaren. Kurs baristyczny pozwoli Ci też poznać użytkowane obecnie gatunki i odmiany kawy, ich specyfikę oraz napoje, w których najlepiej je wykorzystać. Arabica Santos czy Robusta z Kamerunu odkryją przed Tobą swoje tajemnice, a przy tym nauczysz się zwracać uwagę na subtelności, które stanowią istotę różnic smakowych i zapachowych pomiędzy gatunkami.

Sposoby przyrządzania kawy – wiedza na wagę złota!

Dobry barista to ktoś, kto opanował do mistrzostwa sam proces przygotowywania różnych rodzajów kawy. Powinien brać pod uwagę coś więcej, niż tylko sam jej smak. Estetyka podania kawy jest dla jej zapalonych zwolenników niemal tak samo ważna, jak gatunek czy pora zbioru ziaren. Dlatego kursy baristyczne przekazują też swoim uczestnikom podstawy i inspiracje w zakresie latte art, czyli sztuki zdobienia powierzchni gotowej kawy za pomocą wzorów z pianki i mleka.

Oczywiście, najwięcej czasu na takim kursie zostanie poświęcone na poznanie i zrozumienie różnych metod parzenia kawy. Dowiesz się, jak stworzyć espresso doskonałe, ale też kawę z kafetiery, tradycyjnej kawiarki, aeropressu czy przy użyciu Chemex. Kurs baristy pomoże Ci udoskonalić swoje umiejętności parzenia Capuccino, Ristretto, kawy po turecku, Latte Macchiato i dziesiątek innych rodzajów kawy, z których każdy ma swoje wierne grono fanów. Pamiętaj także, że kursy baristyczne nie ograniczają się tylko do przekazywania wiedzy o samej kawie. W pracy baristy i kelnera równie ważne są także umiejętności interpersonalne oraz zdolność do zrozumienia potrzeb klienta.

Więcej na: https://coffee-support.com/kurs-baristy/

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *