Poradnik dla młodych rodziców – aktorki z Klanu

Zabawna napisana bardzo zrozumiałym dla każdego językiem, dająca czytelnikowi radość z czytania książka Pauliny Holtz – „Luśka na planecie Dziecko, czyli niePoradnik świadomego rodzica”  jest książką którą poleciłabym każdej osobie która pragnie wejść w rolę przyszłego rodzica na własny sposób, szukając nowych metod i rozwiązań jakie niesie ze sobą rodzicielstwo.

W książce na przemian z ciekawym i dość wciągającym opowiadaniem przeplatane są wywiady i rozmowy ze znanymi osobami z kina czy świata muzyki a także lekarzami i specjalistami którzy na co dzień stykają się z ciążą. To doskonałe połączenie humoru, jakże potrzebnego młodym rodzicom, a jednocześnie źródło cennych informacji i istotnych wiadomości o których chciałby wiedzieć każdy przygotowujący się do roli rodzica człowiek.

Głównymi bohaterami książki są młodzi ludzie – Luśka i Krzysztof dobiegający trzydziestki, którym nieplanowana jeszcze ciąża zgotowała wiele zabawnych, czasem wręcz śmiesznych sytuacji. Sami musieli a może nawet chcieli przejść przez cały ten okres przygotować związanych z samą ciążą i porodem. Nie słuchając podpowiedzi a czasem nacisku na pewne zachowania ze strony znajomych czy rodziców, chcieli przeżyć ten czas w zgodzie z własnym sumieniem, nie zawsze biorąc pod uwagę dziwne czasem rady „innych rodziców”

Ponadto książka „przemyca” – brzydko powiem wiele cennych informacji o tym jak karmić piersią, jaki wybrać poród, czy potrzebna jest szkoła rodzenia i jak wyglądać powinno życie seksualne podczas ciąży? Są w niej wywiady wielu specjalistów, którzy są także rodzicami i postanowili podzielić się swoimi doświadczeniami na temat tego ważnego wydarzenia jakim niewątpliwie jest ciąża i narodziny dziecka.

Młody człowiek, czytając książkę nie odczuwa nacisku, jaki można zauważyć w wielu podręcznikach czy poradnikach. Mogę powiedzieć, że jest to luźna rozmowa, która nasuwa nasze myślenie na odpowiednie tory, ale to my sami podejmujemy ostateczną decyzję. Nie jesteśmy manipulowani tylko jakby informowani, o zaistniałych możliwościach jednak to my w ostateczności dokonujemy wyboru.Zainteresowanych odsyłam do lektury książki Pauliny Holtz – znanej z telenoweli Klan jako Agnieszka Lubicz.

Książka jest dostępna w tradycyjnej formie papierowej i jako hit ostatniego sezonu formie elektronicznej w wielu księgarniach internetowych, zobacz także w  naszych:

No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *