Biografia żołnierza II wojny światowej – ebook

Każda wojna niesie wraz z sobą wiele zniszczeń, przekreślając wiele ludzkich planów i zamierzeń. Jest bezlitosna, gdyż nie patrzy na wiek i przynależność społeczną – na nic nie zwraca uwagi, kiedy tylko napotka na swojej drodze. Nic się wtedy nie liczy, nic nie ma znaczenia – zapomnieniu ulega to kim człowiek jest, jaką funkcję społeczną pełni. Podobnie było w przypadku bohatera książki Piotra Wiernika „Zapomniany żołnierz. Rzecz o Stanisławie Juraszku”

Biografia Stanisława Juraszka to opowieść o żołnierzu Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie. Autor chciał przybliżyć losy zapomnianego żołnierza, aby podkreślić, że oddaje hołd wielu bezimiennym ofiarom II wojny światowej. Sam autor jest pasjonatem historii, dlatego też w bardzo interesujący sposób opisał wiele interesujących epizodów z życia bohatera wojennego jakim niewątpliwie był Stanisław Juraszek.

Autor pisze w swojej książce – Książka ma zachować w pamięci z imienia i nazwiska, los pojedynczego żołnierza polskiego, który poległ na polu chwały i na trwałe zapisał się w księdze bohaterów. Niech będzie też skromnym liściem do wieńca, który winien stale spoczywać na jego mogile. Według potocznego wyobrażenia bohaterska śmierć uwzniośla a polegli jawią się, jako ludzie bez skazy. Staszek był jednak normalnym człowiekiem i zwyczajne ludzkie cechy, jakie miał, podkreślają najgłębszy wymiar jego bohaterstwa.

Komu nie są obojętne losy polskiego żołnierza, szczególnie teraz w obliczu pokoju jaki niewątpliwie zawdzięczamy tym właśnie bohaterom – polecam zapoznanie się z książką „Zapomniany żołnierz. Rzecz o Stanisławie Juraszku” teraz także wydanej w formie ebooka.  Życzę przyjemniej lektury, dzięki której możemy dowiedzieć się o wielu istotnych informacjach  z życia polskich żołnierzy w obliczu II wojny światowej.

Książka jest dostępna w tradycyjnej formie papierowej i jako hit ostatniego sezonu formie elektronicznej w wielu księgarniach internetowych, zobacz także w  naszych:

No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *