Wszystkie drogi prowadziły do Jarocina

Festiwal w Jarocinie już za nami. Fani dostali potężną dawkę muzyki i dobrej zabawy. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak podczas tej imprezy wyglądała sytuacja na drogach prowadzących do Jarocina.

Zasadnicze badanie trwało trzy dni – począwszy od 20 lipca, kiedy zaczęła się impreza impreza, a skończywszy na 22 lipca kiedy festiwal dobiegł końca. Dla porównania specjaliści zebrali też dane z 23, kiedy nie było już w Jarocinie żadnej większej imprezy. Badaniu poddano trasy dojazdowe do Jarocina z trzech   miejscowości.

Tabela 1. Trasa z Leszna

 

Miasto

 

Odległość od Jarocina

Czas dojazdu 20.07

Czas dojazdu
21.07

Czas dojazdu
22.07

Czas dojazdu
23.07

Leszno

68 km

1 h 06 min

1h 9 min

56 min

1h

Źródło: Korkowo.pl

Z Leszna do Jarocina najdłużej jechało się drugiego dnia festiwalu – średni czas dojazdu wynosił wtedy 1h 9 min. Podobny czas osiągano też dzień wcześniej. Najkrótszą podróż mieli ci, którzy do Jarocina wybrali się trzeciego dnia imprezy. Podróż w to miejsce zajęła im średnio 56 minut.

Tabela 2. Trasa z Konina

 

Miasto

 

Odległość od Jarocina

Czas dojazdu 20.07

Czas dojazdu
21.07

Czas dojazdu
22.07

Czas dojazdu
23.07

Konin

67 km

1 h 15 min

1h 9 min

1 h 8 min

1h 15min

Źródło: Korkowo.pl

Trasę z Konina najszybciej pokonywało się ostatniego dnia imprezy. Średni czas dojazdu wynosił 1h 8 minut. W pierwszym dniu festiwalu na dojazd do Jarocina, mieszkańcy Konina musieli poświecić 1h 15 min. Co interesujące, podobny wynik kierowcy uzyskali także 23 lipca – a więc w dzień „bez-festiwalowy”

Tabela 3. Trasa z Ostrowa Wielkopolskiego

 

Miasto

 

Odległość od Jarocina

Czas dojazdu 20.07

Czas dojazdu
21.07

Czas dojazdu
22.07

Czas dojazdu
23.07

Ostrów Wlkp.

48 km

1 h 2 min

57 min

53 min

1h 1min

Źródło: Korkowo.pl

Trasa na linii Ostrów Wielkopolski – Jarocin, była najłatwiej przejezdna w ostatnim dniu festiwalu. Kierowcy pokonywali ją średnio w 57 minut. Najdłużej w podróży spędzili, ci którzy wybrali się do Jarocina w pierwszym dniu imprezy. Na dojazd w to miejsce musieli poświęcić ponad godzinę.

Ze zgromadzonych danych wynika, że Jarocin Festiwal nie spowodował większych opóźnień na omawianych trasach. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zaobserwowali jednak ciekawą prawidłowość – dojazd do Jarocina zajmował zwykle najwięcej czasu w trakcie pierwszego dnia festiwalu. Trudno się dziwić skoro wtedy podróżowały w tym kierunku rzesze fanów muzyki. Z drugiej strony, najmniej czasu na dojazd trzeba było poświecić w trakcie ostatniego dnia imprezy.

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 20.07.2012-23.07.20

 

Źródło: Creandi.pl

PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *