Wakacyjne podróże przez Polskę – Opole

Pogoda w kraju na ogół sprzyja podróżującym. Pora także – w końcu mamy już właściwie środek wakacji. Specjalnie dla osób planujących urlop, specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali ile czasu zajmuje  dojazd z Opola do popularnych miejscowości wypoczynkowych.

Powody do zadowolenia mają miłośnicy górskich wędrówek. Dojazd do Karpacza to średnio 3 godziny 38 minut spędzonych w samochodzie. Trochę dłużej w trasie będą ci, którzy zdecydują się na wypad do Zakopanego. Podróż to tego miasta trwa średnio prawie 5 godzin.

Amatorzy morskich kąpieli na dojazd do Gdańska muszą zarezerwować ok. 7 godzin i 23 minut. Najbardziej cierpliwi urlopowicze mogą udać się na Mazury. Podróż do Mrągowa oznacza średnio 8 godzin 47 minut jazdy.

Tabela 1. Średni czas przejazdu na trasie z Opola

Miasto

Średni czas dojazdu z Opola

Gdańsk

7 h 23 min.

Karpacz

3 h 38  min.

Mrągowo

8 h 47  min.

Zakopane

4 h  52  min.

Źródło: Korkowo.pl

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości jakie osiągali kierowcy na omawianych trasach. Najszybciej poruszali się kierowcy jadący do Gdańska. Ich średnia prędkość wynosiła ok. 63km/h. Podróżujący do Mrągowa zmierzali z szybkością 54 km/h. Niewiele wolniej, bo z prędkością 52 km/h turyści jechali do Karpacza. Najwolniej, bo z szybkością 50 km/h poruszali się zmierzający do Zakopanego.

Z analizy zgromadzonych danych wynika, że w najlepszej sytuacji są  mieszkańcy Opola, którzy lubią góry, bo tam dojadą najszybciej. Na znacznie dłuższą podróż powinni przygotować się ci, którzy preferują wypoczynek nad morzem, bądź mazurskimi jeziorami.

Tabela 2. Średnia prędkość na trasie z Opola

Miasto

Średnia prędkość na trasie z Opola

Gdańsk

63 km/h

Karpacz

52 km/h

Mrągowo

54  km/h

Zakopane

50  km/h

Źródło: Korkowo.pl

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 19.07.2012-20.07.2012.

Creandi.pl

Źródło: PR

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.