PIŁKARKI UNII RACIBÓRZ SPOTKAŁY SIĘ Z MINISTER SPORTU

25 lipca piłkarki i sztab szkoleniowy klubu RTP Unia Racibórz spotkali się z Joanną Muchą, Minister Sportu i Turystyki.

Czterokrotne mistrzynie Polski i zdobywczynie Pucharu Polski w piłce nożnej kobiet przyjechały do Warszawy na zaproszenie Minister Joanny Muchy. Spotkanie miało wyjątkowy charakter, bowiem nigdy wcześniej reprezentantki tej dyscypliny nie gościły w ministerstwie.

Wizyta była okazją do promowania kobiecego futbolu. Minister Mucha podkreśliła, że piłka nożna nie jest domeną mężczyzn.

Przy okazji Euro 2012 wiele osób przekonywało, że piłka nożna jest domeną mężczyzn, a kobiety się nią nie interesują ani w nią nie grają. Tymczasem to nieprawda – powiedziała Minister Joanna Mucha podczas briefingu prasowego zorganizowanego dla mediów po spotkaniu z zawodniczkami. – Na świecie kobieca piłka nożna rozwija się dużo szybciej niż wiele innych dyscyplin sportowych. Warto w nią inwestować. Jest to dyscyplina olimpijska. W Polsce ma potencjał i przyszłość, ale wciąż jest na początku drogi rozwoju. Nadal mamy tu wiele do zrobieniamówiła Joanna Mucha wskazując, że na tę dziedzinę sportu stawiają także organizacje międzynarodowe – UEFA i FIFA. Minister zadeklarowała swoje wsparcie dla kobiecego futbolu i zaapelowała do dziennikarzy, aby przyczynili się do promowania tej dyscypliny.

Sukces mistrzostw Europy w piłkarstwie męskim inspiruje środowisko piłkarskie do podejmowania nowych wyzwań. Wydział piłkarstwa kobiecego aplikuje do zarządu PZPN o organizację mistrzostw Europy kobiet w 2015 r. i mistrzostw świata kobiet w 2019 r. – powiedział obecny na spotkaniu Józef Bergier, przewodniczący Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego w PZPN.
Wizyta w ministerstwie to dla unitek wydarzenie prestiżowe. Spotkanie z Joanną Muchą było istotne również dlatego, że drużyna mogła się podzielić z Minister swoimi uwagami i spostrzeżeniami. Przebiegło w luźnej atmosferze, która sprzyjała rozmowom.

Najważniejszy cel, czyli promowanie kobiecej piłki i drużyny Unii Racibórz został osiągnięty – cieszy się Remigiusz Trawiński, prezes i trener RTP Unii Racibórz.

Biorąc pod uwagę liczbę zawodniczek, to zarówno na świecie, jak i Polsce piłka nożna jest najbardziej masową dyscypliną uprawianą przez kobiety. Musimy jeszcze zapracować na sukces sportowy. Dzięki temu kobieca piłka stanie się bardziej popularna – podkreślał prezes Unii.

Utytułowane zawodniczki raciborskiego klubu o ów sukces powalczą już w sierpniu, podczas meczów fazy grupowej Ligi Mistrzyń UEFA. Wizyta w ministerstwie stanowi dla drużyny dodatkową motywację do sięgania po najwyższe laury. – To dla nas ogromne wyróżnienie. Jesteśmy bardzo zadowolone z tego spotkania i wierzymy, że przyniesie ono dyscyplinie wiele korzyści. Ta wizyta dodatkowo nas zmobilizowała. Mam nadzieję, że już wkrótce pokażemy, że stać nas na zwycięstwa i rywalizację na naprawdę wysokim poziomie – przyznaje Hanna Konsek, kapitan drużyny.
Wizytę w Warszawie zakończyło zwiedzanie Sejmu. Unitki po sejmowych korytarzach oprowadzał Henryk Siedlaczek, poseł ziemi raciborskiej. Zawodniczki obejrzały m.in. Salę Kolumnową znaną z posiedzeń komisji śledczych i parlamentarne sale konferencyjne. Zawodniczki spędziły także kilkanaście minut na sejmowej galerii, skąd mogły obserwować posiedzenie plenarne.
W spotkaniu z Minister Muchą, poza zawodniczkami i działaczami Unii, uczestniczył także Wiesław Różacki, prezes zarządu i dyrektor generalny firmy RAFAKO S.A., która jest generalnym sponsorem drużyny.

 

Zdjęcia:
01, 02 – Drużyna RTP Unii Racibórz gościła w ministerstwie sportu na zaproszenie Minister Joanny Muchy

03 – Drużyna RTP Unii Racibórz przed ministerstwem sportu

* * *

RTP „Unia Racibórz” – ekstraligowa żeńska drużyna piłki nożnej. W sezonie 2011/2012 piłkarki wywalczyły czwarte z rzędu Mistrzostwo Polski i trzeci z rzędu Puchar Polski, zdobywając łącznie 51 punktów (17 zwycięstw i 1 porażka). Stosunek bramek 85-8. U siebie raciborzanki wywalczyły 27 punktów (komplet zwycięstw), a na wyjeździe 24 punkty ( 7 zwycięstw i porażka). Najwięcej bramek dla Unii zdobyła Chinasa Okoro Gloria – 20.

www.rtpunia.raciborz.com.pl

Źródło: PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *