Ciekawe poradyMotoryzacjaPolecane wiadomościSpołeczeństwoTechnikaUrządzenia i maszyny

Czy serwis samochodowy jest czynny całą dobę?

Samochody osobowe, ale też i ciężarowe to obecnie bardzo skomplikowane konstrukcje. Stworzenie jednego auta wymaga dosłownie tysięcy małych i większych komponentów, które są ze sobą bardzo precyzyjnie spasowane. Dlatego, gdy coś przestanie działać, z reguły trzeba wybrać się do mechanika. Czy jednak serwisy samochodowe są czynne całą dobę?

Co zrobić, gdy nasze auto się zepsuje

Wieczór, ciemna i pusta droga przemierzana za kółkiem auta. Nagle samochód przestaje działać i musimy zatrzymać się na poboczu. Jest to sytuacja, w której praktycznie nikt nie chce się znaleźć. Każda awaria z dala od domu to w końcu masa straconego czasu, ale też pieniędzy. Co jednak zrobić w takiej sytuacji, by zminimalizować straty?

Dużo zależy od naszej znajomości mechaniki samochodowej. Jeśli znamy się dość dobrze na konstrukcji naszego auta, to możemy spróbować ocenić, co jest nie tak i szybko usunąć usterkę. Często nie jest to jednak możliwe. Wtedy, jeśli układ hamulcowy, kierowniczy i oświetlenie jest sprawne, można poprosić kogoś o pomoc i zdecydować się na holowanie. W innym wypadku pozostaje nam tylko laweta.

W jakich godzinach otwarte są warsztaty?

Zdecydowana większość warsztatów otwarta jest przez większość dnia. Dość typowe godziny to np. 8:00-18:00. Dotyczą one zdecydowanej większości serwisów samochodowych. Znajdziemy jednak też takie, które są otwarte jeszcze dłużej, co świetnie może się przydać w trakcie sytuacji awaryjnych.

Przykładem warsztatu, który otwarty jest znacznie dłużej może być serwis GK Diesel oferujący remonty Cummins i części do silników tej amerykańskiej marki. Z usług tego warsztatu można skorzystać w godzinach od 6 rano do północy. Dzięki temu w razie awaryjnej sytuacji, mamy możliwość szybszej naprawy swojego auta.

Jedyną alternatywą są tak naprawdę warsztaty całodobowe. Takich serwisów nie ma jednak wiele w naszym kraju i do tego korzystanie z ich usług z reguły wiąże się ze znacznie wyższą opłatą niż w wypadku standardowego warsztatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *