Plastyka biustu – na czym polega i jakie są efekty?

Na hasło ,,plastyka biustu” najczęściej pojawia się jedna myśl: operacja powiększająca piersi, czyli implanty. Kobiety z małym biustem niejednokrotnie marzą o powiększeniu rozmiaru o kolejne litery alfabetu, jednak sztuczny efekt i blizny często górują nad naszymi pragnieniami i wiele z nas jest skłonna przyjąć rzeczywistość na klatę i pogodzić się z niewielkim biustem. Tymczasem plastyka biustu to również zabieg pomniejszenia piersi, lifting, wypełnianie tłuszczem, czy podnoszenie piersi! Poznaj te wszystkie sposoby na piękny i jędrny biust i sprawdź, jaka metoda może być odpowiednia dla Ciebie!

Plastyka biustu – najnowsze implanty dające naturalny efekt

Obecnie implantologia osiągnęła tak wysoki poziom, że nowoczesne implanty do złudzenia przypominają naturalne piersi. Rozwój chirurgii plastycznej wiąże się głównie ze sporym zainteresowaniem kobiet, a powiększanie piersi wciąż jest jednym z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych – wspominają lekarze z Kliniki Miracki w Warszawie.

Oto najważniejsze fakty o powiększaniu piersi:

  • przeglądając zabiegi plastyki biustu to właśnie powiększanie piersi implantami pozwala na osiągnięcie największych efektów, czyli największego rozmiaru biustu;
  • do wygojenia ran dochodzi od 3-6 miesięcy po zabiegu, kiedy zanika obrzęk i widoczne są pierwsze efekty;
  • ostateczny kształt biustu zobaczymy ok. rok po wszczepieniu implantów.

Efekt większych, pełnych i jędrnych piersi można uzyskać również poprzez przeszczep własnej tkanki tłuszczowej. W tym przypadku najczęściej wykonuje się jednocześnie liposukcję, dzięki czemu podczas jednego zabiegu możemy wyszczuplić wybraną partię ciała i wypełnić piersi.

Pomniejszanie piersi – plastyka biustu dla zdrowia i urody

Na zabieg pomniejszania piersi kobiety decydują się niejednokrotnie nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Zbyt duży biust stanowi znaczne obciążenie dla kręgosłupa, niesie ryzyko rozwoju wad postawy, utrudnia higienę i wyzwala wiele kompleksów.

Plastyka biustu polegająca na redukcji rozmiaru poprzez usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej i gruczołów piersiowych pozwala na zmianę kształtu piersi, ich uniesienie i wyeliminowanie zwiotczeń. Najczęściej zmniejszenie piersi łączy się ze zmianą położenia brodawki, a także ze zmniejszeniem otoczki sutkowej.

Podnoszenie biustu – plastyka piersi nadająca kształt

Piersi niezależnie od rozmiaru niestety są podatne na działanie grawitacji oraz inne czynniki, które zmniejszają ich jędrność. Kobiety po nadmiernym odchudzaniu lub po ciąży często mają problem z opadającymi piersiami. Problem zwiotczałego biustu często dotyczy również kobiet, których piersi są zbyt duże, przez co znacznie opadają poza prawidłowy poziom. Pomocny w tym przypadku okazuje się zabieg podnoszenia piersi.

Podnoszenie biustu polega na usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry oraz modelowaniu kształtu biustu poprzez ingerencję w gruczoły piersiowe. Tkanki zostają zszyte tak, by biust zyskał nowe położenie. Przy bardzo obwisłych piersiach zmianie ulega także położenie brodawki. Kobiety często decydują się także na zmianę jej kształtu.

Warto pamiętać, że plastyka piersi podnosząca biust może zmniejszyć biust o ok. jeden rozmiar. Jeśli więc podnoszenie piersi dotyczy biustu bardzo małego, można zabieg połączyć z powiększaniem przy pomocy implantów. Zależność ta dotyczy również powiększania piersi implantami, kiedy bardzo często wykonuje się jednoczesny lifting biustu i unoszenie.

Plastyka biustu często przeprowadzana jest również w przypadku asymetrii, czyli znacznej różnicy w rozmiarze. Wówczas istnieje możliwość zniwelowania nierówności poprzez wypełnienie jednej piersi. Podnoszenie piersi można więc nazwać zabiegiem uniwersalnym, często stosowanym przy okazji innych operacji dotyczących biustu.

Jeśli nie jesteś zadowolona ze swoich piersi i zależy Ci na skutecznej poprawie wyglądu, plastyka piersi w Klinice Miracki w Warszawie jest dla Ciebie! Umów się na konsultację, a nasi specjaliści chirurgii plastycznej wyjaśnią Ci, na jakie efekty możesz liczyć!

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *