Co robić, kiedy ćwiczysz regularnie, a zatrzymał się spadek wagi. Nie poddawaj się!

Zdarza się, że podczas procesu odchudzania pojawia się problem zatrzymania spadku wagi. Na początku wszystko idzie prawidłowo, waga z tygodnia na tydzień spada, lecz w pewnym momencie mimo utrzymania diety i regularnych ćwiczeń następuje przerwa w chudnięciu. Nazwano to zjawiskiem plateau. Dlaczego tak się dzieje? Co można zrobić w takiej sytuacji?

Przyczyny takiego zjawiska

Przyczyną zjawiska plateau może być to, że odchudzanie przebiega za szybko, a organizm stara się dostosować metabolizm do nowego sposobu odżywiania i stylu życia. Taka przerwa spadku wagi może oznaczać, że odchudzanie jest zbyt intensywne i trzeba trochę zwolnić tempo. Stan plateau może mieć podłoże psychologiczne, na przykład mogą pojawić się obawy przed dalszym chudnięciem. W takiej sytuacji potrzebna jest terapia psychologiczna, która pomoże uporać się z tym problemem.

Nie wolno się poddawać.

Mimo tego, że organizm domaga się wtedy większej podaży energii, nie wolno zrezygnować z diety i ćwiczeń, ponieważ efekty zostaną zaprzepaszczone i można szybko wrócić do punktu wyjścia. Należy po prostu poczekać na dalsze chudnięcie. Jednak u pewnej grupy ludzi odchudzających się, może to oznaczać, że zaistniała potrzeba zwiększenia aktywności fizycznej lub zmiany typu wykonywanych ćwiczeń. Pomocne mogą okazać się tabletki odchudzające, wspomagające trawienie i spalanie tłuszczu. Zalecana jest również dodatkowa wizyta u dietetyka, który być może zmodyfikuje dietę, aby zawierała więcej produktów przyspieszających przemianę materii.

Jak przetrwać stan zatrzymania spadku wagi.

Aby nie zaprzepaścić dotychczasowego sukcesu kuracji odchudzającej warto stworzyć plan dalszego działania. Zastanów się, czy na pewno nie pozwalasz sobie na małe grzeszki w swojej diecie. Jeśli tak, zamień to na zdrowe zamienniki np. zjedz kawałek gorzkiej czekolady lub orzechy. Najlepiej będzie, jeśli zaczniesz zapisywać to, co jesz. Posiłki zjadaj w skupieniu- delektuj się nimi. Możesz wspomóc się, sięgając po tabletki odchudzające, które zawierają naturalne składniki np. zieloną herbatę lub młody jęczmień. Jeśli masz problem z ciągłym uczuciem głodu, sięgnij po tabletki odchudzające zawierające chrom- działają one na zasadzie wypełniania żołądka. Urozmaiceniem mogą być herbatki ziołowe, np. czerwona herbata, która pomaga spalać tłuszcz. Nie poddawaj się, codziennie myśl o tym, co już osiągnęłaś i bądź z siebie dumna.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *