Jaki sprzęt wybrać do małej drukarni Cyfrowej?

Coraz częściej młodzi ludzie nie chcą pracować na etacie i decydują się na otwarcie własnej firmy. Przy wykorzystaniu dotacji dostępnych w urzędzie miasta czy z funduszy Europejskich otwierają swoje najczęściej jednoosobowe działalności gospodarcze. Ze względu na skalę przedsięwzięcia w przeważającej większości są to mikrofirmy usługowe. Spotkaliśmy się z jedną z takich osób, która otwarła własną drukarnię i zapytaliśmy jakie problemy w wyborze sprzętu napotkał po drodze.

Drukarnia cyfrowa jako pomysł na biznes

Wybór małej poligrafii , kiedy warto?

Ważnym jest, aby osób, które zaczynają nową firmę powinny wybierać branże o których mają pojęcie. Często ukończenie szkoły wyprofilowanej w danym kierunku może bardzo pomóc w wyborze późniejszej branży. Kluczowym aspektem będzie z pewnością wybór profilu, który odpowiada naszym zainteresowaniom. Robiąc to, co lubimy, nasza firma będzie rozwijać się w szybkim tempie.

Jak powinna wyglądać wyposażenie małej drukarni?

W zależności, jakim budżetem dysponujemy oraz na jaki rodzaj druku decydujemy się na początku rozwoju nowej firmy, urządzenia nam potrzebne z pewnością będą się różnić.

Na przykładzie małej drukarni warto na początku skupić się na 1-2 rodzajach usług, które będziemy sukcesywnie rozszerzać wraz z rozwojem naszej firmy. W moim przypadku były to usługi związane z wydrukiem wszelkich rodzaju ulotek składanych, jak i materiałów reklamowych.

Pomijając spraw związane z zakupem sprzętu komputerowego, oraz oprogramowania biznesowego , niezbędnego w tego typu zakładach. Poza wyborem odpowiedniego urządzenia do druku potrzebne było mi narzędzie, które składałoby przygotowane ulotki. Ręczne składanie nie wchodziło w grę ze względu na skalę wykonywanych najczęściej projektów. Zdecydowałem się na wykorzystanie profesjonalnego urządzenia zwanego falcerką.

Czym jest falcerka wykorzystywana w drukarniach?

falcerka używana w poligrafii

Falcerka nazywana również potocznie złamywarką, służy do składania wydrukowanego papieru. W zależności od naszych indywidualnych wymagań może robić to w różnych proporcjach, jednym z najczęściej stosowanych jest składanie papieru na pół. Ma to zastosowanie główne w ulotkach, które są najczęściej zamawianymi produktami do wydruku w mojej firmie.

 

Wybór odpowiedniego modelu falcerki

W zależności od techniki druku oraz gramatury papieru, których będziemy używać w naszej firmie. Wybór odpowiedniego sprzętu będzie skomplikowanych procesem. Już przed otworzeniem działalności trzeba zdecydować się, z jakim formatem papieru będzie współpracować nasze urządzenie i jak wiele arkuszy powinno zaginać w ciągu jednej godziny.

Wielką zaletą tego typu urządzeń jest możliwość ręcznego programowania nie tylko miejsca, w którym papier powinien być zgięty, ale też techniki, która zostanie to wykonane. Do najpopularniejszych technik zagięć można zaliczyć:

  • pojedyncze
  • listowe
  • typu brama
  • zygzakowe

Istnieją również Zszywarko-Falcerki umożliwiające poza zgięciem materiału jego zszycie. Jest to z pewnością świetne urządzenie, które zszyje partie naszych dokumentów reklamowych. Maszyny, które wykorzystują zszywki oczkowe, umożliwiają wpięcie wydrukowanych kartek od razu do segregatora. Jest to jeden z najczęstszych wyborów przez firmy organizujących szkolenia.

zszywarko-falcerka posiadająca możliwość wykorzystania

 

Warto kupić używane urządzenie

Warto przed zakupem jakiegokolwiek sprzętu zastanowić się nad tym, czy powinien być on zawsze nowy? A może skorzystać ze sprzętu, który był już wcześniej używany, np. po leasingowy.</p>

Trzeba zastanowić się, czy naprawa używanych urządzeń nie będzie zbyt kosztowna oraz, czy istnieją firmy w naszej okolicy, które podejmują się tego typu napraw. Wiadome jest, że każda przerwa spowodowana awarią to czas, w którym firma nie przynosi zysków. Warto zadbać, aby serwis naszych maszyn był łatwo dostępny i relatywnie tani.

Chcąc być pewnym sprzętu zdecydowałem się na na zakup nowego urządzenia.

Skorzystałem z oferty firmy SuperFax, która jest liderem branży w rozwiązaniach dla poligrafii. Zakupiłem produkt, który stworzony jest z najwyższych jakości komponentów, jego użytkowanie nie jest skomplikowane. Oszczędzam pieniądze nie tylko poprzez mniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną, ale również oszczędność materiałów.</p>

 

Podsumowanie

W zależności od potencjalnych klientów firmy, wybór odpowiedniego sprzętu będzie miał kluczowy wpływ na szanse rozwoju naszej drukarni. Warto na początku swojej biznesu zacząć wykorzystując mniejszy i tańszy sprzęt. A wraz z rozwojem stopniowo uzupełniać bazę maszyn i zwiększać zakres oferowanych przez nas usług. Jest to świetny wybór dla osób, które odnajdują się w poligrafii i nie przeszkadza im ciągły kontakt z klientem. Jeśli nie mamy żadnego doświadczenia, warto zainteresować się tematem. Zacząć od odwiedzenia konkurencji, śledzeniu forów tematycznych, jak również starać się nawiązywać kontakty z osobami pracującymi w branży.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *