Marki rowerowe, w które warto zainwestować

Wybór określonego rodzaju roweru zależny jest od naszego stopnia zaawansowania. Dla osób starszych i takich, które mają problemy z pokonywaniem stromych podjazdów polecane są rowery elektryczne.

Jeśli mamy pewne doświadczenie i lepszą kondycję możemy zdecydować się na rower trekkingowy lub miejski. Dla osób, które preferują jazdę po trudnym, górzystym terenie polecane są rowery MTB.

Najbardziej popularne zachodnie marki rowerowe

Rowery miejskie powstały z myślą o dużych metropoliach, gdzie trudno jest przemieszczać się samochodem. i Trend zamiany auta na jednoślad można zauważyć w miastach zachodniej Europy, a zwłaszcza w Holandii, gdzie jest to jeden z głównych środków lokomocji. Jest wiele wartych uwagi marek rowerowych, takich jak holenderski Batavus, produkujących rowery miejskie, Giant, czy Merida. Marka Shimano dostarcza podzespoły, dla wielu firm rowerowych, np. napędy elektryczne. Takie rowery to prawdziwe perełki dla kolekcjonerów i kosztują niemało.

Charakterystyka rowerów Romet

Warto zainteresować się rowerami rodzimej marki Romet, która działa na rynku od lat 70-tych. W jej asortymencie znajduje się wiele rodzajów jednośladów. Posiadają zarówno ramy aluminiowe, jak i ultra lekkie, dedykowane dla półprofesjonalistów, ramy karbonowe. Są przeznaczone zarówno do jazdy po drogach, leśnych traktach, a także górskich trasach. Przystosowanie do różnych nawierzchni, a także bogaty wybór modeli sprawia, że rowery Romet cieszą się dużą popularnością.

Rowery Romet– idealne na wycieczki

Wybierając się na wycieczkę rowerową, która będzie wymagała od nas jazdy po różnych nawierzchniach, warto zdecydować się na crossowe bądź trekkingowe rowery Romet. Łączą w sobie cechy roweru miejskiego i górskiego. Dobrze amortyzują wstrząsy w czasie jazdy, posiadają gęsty bieżnik w oponach. Jazda po szutrowych drogach nie należy do najprostszych, jednak jeśli zakupi się rower typu gravel, stanie się to znacznie prostsze. Odpowiednio zaprojektowany bieżnik zapewnia dużą przyczepność na nierównej drodze.

Taki rower daje możliwość założenia szerszych opon, dzięki którym łatwiej będzie manewrować na szutrowej nawierzchni. Rowery przełajowe, czyli gravel, można kupić za kilka tysięcy złotych. Jest to zatem wybór dla zapalonych cyklistów, którzy chętnie wybierają się na wycieczki rowerowe w trudny teren, a także tych którzy często muszą zmagać się z dziurawym asfaltem. Spośród marek rowerowych, które je oferują można wymienić także Giant i Ronin. Opony w najlepszych rowerach gravelowych wyposażone są we wkładkę antyprzebiciową.

Najlepsze e-rowery ułatwiające jazdę pod górkę

W sytuacji, gdy masz problem z wjeżdżaniem pod górkę, możesz się wspomóc rowerem elektrycznym. Zostały stworzone z myślą o osobach, które ze względu na kłopoty kondycyjne rezygnują z jazdy na rowerze, a także dla osób starszych, które muszą już uważać na swoje mięśnie i stawy. Rowery Romet to także modele elektryczne, zasilane za pomocą akumulatora. Po naładowaniu akumulatora i naciśnięciu na pedały, praca mięśni wspomagana jest w 60% przez silnik elektryczny. Pozwala to na pokonywanie coraz dłuższych tras, nawet 60 km, gdyż na tyle wystarcza jednorazowe ładowanie.

Zarówno manetki, przerzutki, jak i hamulce stworzone zostały przez japońską firmę Shimano. Dobry rower elektryczny to koszt rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wyposażone są w lekką aluminiową ramę, która jest niezbędna, gdyż elektryczny mechanizm dodaje rowerom kilku dodatkowych kilogramów. Rowery elektryczne mogą posłużyć także do jazdy w górach. Ułatwiają wjazd nawet pod najbardziej stromy podjazd. Takie modele w swojej ofercie ma np. Merida. Trzeba jednak pamiętać, że aby wspomaganie działało należy cały czas naciskać na pedały, w przeciwnym razie silnik wyłączy się.

Jeśli szuka się roweru do celów rekreacyjnych, najlepiej nabyć model miejski lub trekkingowy, których cena waha się w granicach od 1,5-3 tys. zł. Kiedy jazda na rowerze sprawia nam wiele frajdy i poświęcamy na tę aktywność wiele czasu, możemy zdecydować się na droższe modele, zarówno crossowe, gravelowe, jak i e-rowery.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *