Dlaczego warto mieć certyfikat SSL?

O certyfikatach SSL coraz głośniej w ostatnich latach, ponieważ rośnie świadomość różnych cyberzagrożeń. Taki certyfikat znacznie zwiększa bezpieczeństwo w internecie. Jakie są jeszcze inne zalety posiadania certyfikatu SSL?

Certyfikaty SSL cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród polskich właścicieli stron internetowych. Coraz częściej również renomowani dostawcy zapewniają bardzo szeroką ofertę certyfikatów SSL (np. Domeny.pl). Warto zatem sprawdzić, jakie korzyści płyną z posiadania takiego certyfikatu. Oto krótka lista zalet SSL:

Google promuje strony z SSL

Certyfikat SSL wpływa pozytywnie na SEO. Wszystko dlatego, że Google promuje strony bezpieczne, z HTTPS, czyli korzystające z szyfrowania SSL. To również sposób, aby wyprzedzić w rankingu wyszukiwarki konkurencję, która jeszcze nie zdecydowała się na wdrożenie certyfikatu SSL.

SSL podnosi wiarygodność strony www

Taki certyfikat pomaga budować wiarygodność strony www. Użytkownicy zwracają uwagę coraz częściej na to, czy przesyłane przez nich dane są bezpieczne. SSL zapewnia takie bezpieczeństwo, a więc internauci chętniej korzystają z witryny z wdrożonym certyfikatem. Gdy nawet przestępca przechwyci dane, nie będzie mógł ich odszyfrować.

Lepsze zabezpieczenie przed phishingiem

Phishing to ciągle popularna metoda na wyłudzanie danych i haseł. Dotyczy to szczególnie logowania do stron banków. Przestępcy często podszywają się pod takie witryny. Prawdziwe strony www instytucji finansowych posiadają jednak certyfikat SSL, co potwierdza autentyczność serwisu. Podobnie jest w przypadku sklepów internetowych i innych witryn.

SSL pomaga zwiększyć sprzedaż

Wspomnieliśmy już, że SSL pomaga budować zaufanie do witryny, ale także może wspierać sprzedaż. Prowadząc sklep internetowy, powinniśmy udostępnić różne metody płatności, w tym również kartą. Wtedy więcej klientów chętnie zrobi u nas zakupy. Wdrożenie takiej metody płatności wymaga m.in. certyfikatu SSL. Badania pokazują również, że taki certyfikat zwiększa konwersję w e-sklepie (źródło: https://www.ssl.com/article/how-ssl-seals-boost-conversion-rates/).

SSL pomaga spełnić wymagania GIODO

Za kilka miesięcy zostanie wdrożona w Polsce unijna dyrektywa GIODO, dotycząca przetwarzania danych osobowych. Formalnie nie ma wymogu, aby w ramach GIODO wdrażać certyfikaty SSL, ale rozporządzenie ministra MSWiA wyraźnie określa, że systemy informatyczne, służące do przetwarzania danych osobowych, powinny korzystać z zabezpieczenia kryptograficznego. Certyfikat SSL nadaje się do tego idealnie.

To oczywiście nie wszystkie zalety z wdrożenia certyfikatu SSL, ale już one doskonale pokazują, jakie korzyści płyną z posiadania SSL. Trudno nie wziąć ich pod uwagę.

Więcej na: https://domeny.pl/certyfikaty-ssl.html

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *