Inwestycja w szkolenia się opłaca!

Poszukiwania nowej pracy nie przynoszą efektów? Niezliczona liczba listów motywacyjnych pozostaje bez odpowiedzi? Tak bywa, nie ma jednak co się załamywać. Można za to popracować nad swoim CV. Na przykład poprzez wybór szkolenia, dopasowanego do potrzeb zawodowych.

Dyplom magistra nie gwarantuje dziś pracy, co więcej, nie robi na nikim większego wrażenia. Specjalista ds zatrudnienia w dużej firmie w co drugim CV może przeczytać o kierunkach studiów, jakie ukończył kandydat na pracownika. To standard, on zwraca więc uwagę na doświadczenie, praktyczne umiejętności, znajomość języka. Pożądany pracownik to taki, który z własnej woli się rozwija, np. szuka szkoleń i kursów. Komisja rekrutacyjna rozpatrując kilkanaście podobnych podań, po prostu wybiera kandydata z największym potencjałem i możliwościami.

Warto więc się szkolić i konsekwentnie zdobywać nową wiedzę i umiejętności. Brak funduszy to zwykła wymówka, ponieważ można znaleźć wiele darmowych i dobrych szkoleń. Zarówno od tych bardzo pożądanych w ostatnim czasie kursów z zakresu Social Media, poprzez typowe kursy dla informatyków, kierowców, handlowców, fryzjerek czy telemarketerów. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się kursy językowe, które okazują się nieocenione w wielu przypadkach. Jedna z największych baz szkoleń znajduje się w branżowym serwisie www.szkolenia24h.pl.

Na tej stronie znajdziemy szkolenia z całej Polski: http://www.szkolenia24h.pl/oferty/

Warto jednak wyjaśnić istotną kwestię – udział w szkoleniu np. dla handlowca nie oznacza, że znajdziemy z marszu zatrudnienie w uznanej i renomowanej firmie. Zdobędziemy „papierek”, który jest ważny, ale równie duże znaczenie ma wiedza, jaką z niego wyniesiemy (zakładając, że szkolenie było na poziomie). Rozmowa kwalifikacyjna może szybko zweryfikować umiejętności, które rzekomo zdobyliśmy podczas szkolenia. Wniosek jest prosty – nie wystarczy być, trzeba jeszcze chcieć. Zdobytą wiedzą można np. zaskoczyć przyszłych pracodawców, choćby nowinkami na temat sprzedaży bądź programowania.

Szukasz ciekawych porad z najróżniejszych dziedzin? Odwiedź nowy serwis z poradami – www.poradniki24h.pl 

Inną kwestią jest jeszcze rozsądne wybranie szkolenia. Internet jest pełen ofert firm szkoleniowych, z każdej strony atakują nas darmowe szkolenia, szkolenia dla studentów, szkolenia e-learning, kursy dla kierowców itd. Można to przyrównać do zakupów na przysłowiowym jarmarku: można trafić na zgniłe jabłko, które przyniesie więcej szkód niż pożytku, ale także na perłę w koronie. Dlatego warto z rozwagą zapisywać się na szkolenia. Podstawą jest dokładne sprawdzenie zakresu tematycznego, programu oraz trenera, który je poprowadzi. Oczywiście samo szkolenie powinno odpowiadać naszym potrzebom. Osoba startująca w branży handlowej, która ma problem z negocjowaniem warunków umowy, powinna postawić właśnie na taką tematykę: skuteczne negocjacje, rozmowy z klientem, techniki sprzedaży, itp.

W naszym kraju na szczęście wcale nie jest tak, że bezrobocie to konieczność. Raczej wybór, przecież nawet w małych miastach pojawiają się oferty pracy, choć z oczywistych względów jest ich mniej i niekoniecznie odpowiadają naszym aspiracjom. Na pewno jednak osoba rozsądnie planująca swoją karierę zawodową, która w dodatku nie poprzestaje na laurach i stale się dokształca, inwestuje w siebie, będzie na uprzywilejowanej pozycji.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *