Nostalgia dawnych lat

Styl vintage, czyli kierunek w sztuce i modzie, obfitujący w nawiązania do poprzednich epok, powraca także na salony. Dodatki z duszą, jako znak minionych dekad, coraz częściej zdobią nasze mieszkania. Przedmioty, za którymi stoi wieloletnia historia, pojawiają się również
w nowoczesnych wnętrzach, aby z wdziękiem łączyć przeszłość z teraźniejszością. O tym, że styl vintage powraca do łask, przekonuje
Petra, Łowczyni stylu z Bonami.pl.

Zakurzona piwnica, strych czy targ staroci, to z pewnością miejsca pełne pamiątek z dawnych lat, czekających jedynie na osobę gotową odkryć ich tajemnicę. Do nadania ,,drugiego życia’’ naznaczonym przez czas przedmiotom wystarczy odrobina wyobraźni, która pozwoli wkomponować zapomniane już bibeloty w nowoczesne wnętrza.

Z historią w tle

„Należy pamiętać, że vintage nie opiera się jedynie na wiernym odwzorowaniu aranżacji z poprzednich dekad. To umiejętne godzenie bogactwa baroku albo spuścizny PRL-u z nowoczesnymi elementami. Ludwikowska serwantka pomoże więc przełamać minimalistyczny styl, a tzw. nerka sprawdzi się choćby w industrialnych wnętrzach” – tłumaczy Petra, Łowczyni stylu
z Bonami.pl. Adaptowanie starych przedmiotów do awangardowych wnętrz to z pewnością zajęcie, które rozbudza naszą wyobraźnię i pozwala wyrazić własną osobowość. Jeśli jednak wizja poszukiwania leciwych dodatków i odnawianie antyków nie wywołuje u nas dreszczyku emocji, to podróż w czasie ułatwią nam sklepy online. Na Bonami.pl znaleźć można szereg akcesoriów stylizowanych na vintage, zarówno dla osób z nostalgią patrzących w przeszłość, jak i dla amatorów współczesnych trendów.

Tutaj można wszystko

W odróżnieniu choćby od stylu skandynawskiego czy rustykalnego, w vintage nie ma sztywnych reguł, według których należy postępować urządzając pomieszczenie. Sprzeniewierzenie się konwencjom i całkowita swoboda wyraża się w śmiałym projektowaniu kolorów, eksperymentowaniu z odmiennymi kształtami i materiałami. Warto więc puścić wodze fantazji i bawić się dowolnością, która z pewnością wyróżni nasze mieszkanie. Już nawet kilka efektownych dodatków wprowadzi powiew przeszłości do naszego lokum. Czasy szykownych gentelmanów i dam przywołać można za sprawą takich drobiazgów jak ramka na zdjęcia Vintage Light czy wieszak Serviettes, dostępnych na Bonami.pl.
Przy odrobinie kreatywności sami stworzymy własne ozdoby, do których najlepiej wykorzystać rodzinne pamiątki – stare fotografie i obrazy.

Vintage niejedno ma imię

”Dowolność w tworzeniu wnętrz w stylu vintage powinna iść jednak w parze z umiarem. Chociaż liczba dodatków na jaką się zadecydujemy zależy tylko od nas, to lepiej nie łączyć więcej niż dwóch – trzech stylów. Jeśli już samo mieszkanie jest staroświeckie, to postawmy na ozdoby z nutą nowoczesności” – radzi Petra, Łowczyni stylu
z Bonami.pl. Decydując się na przykład na francuską elegancję z dozą romantyzmu w salonie, nie musimy urządzać go na modłę stylu pałacowego. Klasycznym i zarazem wywarzonym elementem wystroju jest na przykład stojak Antique Silver, który w towarzystwie serwetnika Hearts stanowi ciekawą część zastawy stołowej. Dzięki tym przedmiotom czar vintage romantic zagości w naszym lokum, a idealnym dopełnieniem wystroju będą motywy kwiatowe.

Amatorów przepychu zadowoli natomiast kolejna wersja stylu vintage – glamour. Króluje w niej bogactwo form, zdobienia ze szkła, a także użycie materiałów szlachetnych, na przykład srebra. Glamour lubi efektowne dodatki i blask baroku, stąd w stylizowanych pomieszczeniach dobrze umieścić rzeźbione stoły, krzesła i kryształowe lampy. „Vintage glamour nie stroni od kontrastów, dlatego złocone lusterko Vintage Gold należałoby zestawić z nowoczesną toaletką. W ten sposób unikniemy przesady i zachowamy odrobinę luksusu”– sugeruje ekspert z Bonami.pl – „Na bonami.pl wielbiciele glamour upolują szkatułkę na biżuterię Sasha, posrebrzany drobiazg, który nie tylko uporządkuje nasze kosztowności, ale też doda splendoru całej aranżacji” – mówi Petra, Łowczyni stylu z Bonami.pl.

Twoja własna inwencja

Moda na flirt z przeszłością nie przemija, a dekoratorzy wnętrz w swoich projektach coraz chętniej nawiązują do stylu odległych lat. To idealny sposób na zachowanie przy sobie wspomnień, a nawet przeniesienie się kilka wieków wstecz. Niezależnie od tego czy stare przedmioty sami zaadaptujemy do nowoczesnych wnętrz, czy skorzystamy z oferty sklepów internetowych, ważne jest zachowanie dystansu do danej epoki i fantazjowanie z odmiennymi na pozór stylami. Wszelka dosłowność w oddaniu charakteru dawnych lat jest niepożądana, ponieważ to odważne zestawienia ukazują istotę vintage.

Gazetnik White, Bonami.pl , 179 zł

Lampka stołowa Retro White, Bonami.pl, 229 zł

Lusterko Vintage Gold, Bonami.pl, cena: 69 zł

Metalowa etażerka Provence, Bonami.pl, cena: 129 zł

Okrągły pojemnik Rose des Buissons, Bonami.pl, 69 zł

Poduszka Topo, Bonami.pl, 99 zł

Ramka na zdjęcia Vintage Light, Bonami.pl, 89 zł

Serwetnik Hearts, Bonami.pl, 49 zł

Stojak Antique Silver, Bonami.pl, cena: 69 zł

Stojak na ręczniki Nature, Bonami.pl, cena: 349 zł

Szkatułka na biżuterię Sasha, Bonami.pl, cena: 159 zł

Ścierka kuchenna Antic Heart, Bonami.pl, 39 zł

Świecznik Puglia Grey, Bonami.pl, 69 zł

Świecznik Stick, Bonami.pl, 69 zł

Termometr Cuisine , Bonami.pl, cena: 39 zł

Wazon Round Antique, Bonami.pl, 29 zł

Wieszak Serviettes, Bonami.pl, 59 zł

Zestaw 2 świeczników Schwerin, Bonami.pl, 39zł

Zestaw 2 tac Antic, Bonami.pl, cena: 179 zł

Zestaw 4 pojemników łazienkowych White, Bonami.pl , 99zł

www.bonami.pl
https://www.facebook.com/BonamiPL

Bonami.pl oferuje klientom tematyczne kampanie, które są ograniczone czasowo, umożliwiając dokonywanie zakupów designerskich dodatków do mieszkania i oryginalnych artykułów codziennego użytku w domowym zaciszu. Codziennie aktualizowana oferta, prezentująca kolekcje i trendy z całego świata, znajduje się zarówno na www.bonami.pl, jak i profilu Facebook Bonami.pl. Do klubu Bonami należy ponad 800 tysięcy użytkowników.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *