Witaj szkoło! – wyprawka dla malucha

Pierwszy dzwonek tuż tuż… Nasze maluchy wyczekują pierwszego dnia w szkole, nowych zajęć i spotkania z kolegami, a my… przygotowujemy dla nich szkolną wyprawkę. Jakie akcesoria spakować do tornistrów, by dzieci z ochotą uczestniczyły w lekcjach? Sieć sklepów KiK przygotowała bogatą ofertę artykułów, które przydadzą się zarówno młodszym, jak i starszym żakom.

Pierwszy dzień w szkole to dla malucha prawdziwe wyzwanie. Dlatego, by czuł się pewniej, powinien być dobrze przygotowany. Odpowiednio dobrany plecak i akcesoria pomogą mu ze spokojem spędzić czas w nowym otoczeniu i oswoić się z nieznaną sytuacją. Wówczas będzie mógł poznawać kolegów i z radością uczestniczyć w lekcjach.

Plecak na miarę potrzeb

Podstawą jest wygodny plecak, odpowiednio wyprofilowany i dopasowany do wzrostu dziecka. Warto wybrać solidny model, wykonany z trwałych materiałów, który pomieści książki i niezbędne artykuły, a przy tym będzie stabilnie przylegał do pleców dziecka. Zapewni mu to utrzymanie prawidłowej postawy ciała, bez obciążania kręgosłupa. Zwróćmy też uwagę na możliwość regulacji ramion plecaka i dodatkowy pasek do zapięcia na biodrach, który pomaga utrzymać ciężar. Wybierając właściwy fason, dostosujmy jego budowę do potrzeb dziecka. Model z dodatkowymi kieszeniami po bokach, w których zmieści się pojemnik z piciem albo jedzeniem będzie bardzo przydatny, zwłaszcza, gdy maluch chodzi po lekcjach na zajęcia dodatkowe, spędzając dużo czasu poza domem. Dzięki dodatkowym kieszeniom zawsze będzie mieć drugie śniadanie z sobą. Praktycznym rozwiązaniem są też wewnętrzne kieszenie, w których można schować legitymację, portfel i klucze. W ten sposób uporządkujemy zawartość plecaka i przyzwyczaimy dziecko do trzymania w określonym miejscu najważniejszych drobiazgów.

Zawartość pod kontrolą

Ważna jest również zawartość tornistra, którą powinniśmy przygotować nie ze względu na aktualne trendy, lecz faktyczne potrzeby ucznia. W szkolnym plecaku koniecznie musi się znaleźć piórnik tak, by maluch trzymał w jednym miejscu wszystkie niezbędne akcesoria piśmiennicze. W zależności od wieku dziecka i profilu klasy, przydadzą się różne przybory, które w ofercie ma sieć KiK – kredki, flamastry, plastelina, zestaw do geometrii czy kalkulator. Możemy wybrać komplet w tej samej stylistyce, dzięki czemu maluch zawsze dopilnuje, by z powrotem spakować swoje przybory, nie myląc ich z akcesoriami kolegi z ławki. Oprócz tego przyda się teczka, w którą dziecko spakuje blok rysunkowy, kolorowy papier, farby. Może być przezroczysta – maluch z łatwością znajdzie wówczas potrzebne materiały lub zdobiona kolorowymi motywami czy ulubionymi bohaterami. Koniecznie skompletujmy także zeszyty, które najlepiej, by były w różnych kolorach (dzięki temu maluch łatwo skojarzy je z danymi przedmiotami) lub nawet podpisane nazwą przedmiotu – to pozwoli sprawnie spakować plecak na kolejny dzień.

Domowy kącik ucznia

Oprócz wyposażenia do szkoły, przygotujmy dziecku również odpowiednie miejsce do pracy w domu. Kącik, w którym ustawimy biurko, powinien być dobrze doświetlony i przestronnie zaaranżowany. Warto wyposażyć go w dodatkową szafkę na pomoce naukowe, które w ten sposób nie będą zajmować powierzchni biurka. Blat powinien służyć wyłącznie pracy, a wszystkim książkom, zeszytom, artykułom biurowym powinniśmy narzucić porządek i ład. Przydadzą się zatem także kubki i pojemniki do przechowywania wszelkich drobnych akcesoriów. Fajnym pomysłem jest mata na biurko, która dodatkowa pomaga wydzielić przestrzeń do pracy.

Szkolny strój

Początek roku szkolnego to często również zmiana garderoby dziecka. Zwłaszcza pierwszy dzień i uroczyste rozpoczęcie roku rządzą się swoimi prawami. Powinniśmy przygotować bardziej elegancki zestaw dla malucha, np. klasyczną białą koszulę lub sweterek i granatową spódnicę lub spodnie dla chłopca.

Możemy ten modelowy komplet nieco przełamać dodatkami, np. kolorowym krawatem czy dziewczęcą kamizelką. Pamiętajmy jednak, że na co dzień liczy się przede wszystkim wygoda, dlatego ubrania muszą nie tylko ładnie wyglądać, ale też być dobrze skrojone tak, by nie krępowały ruchów. Ponadto ważne jest, by były wykonane z naturalnych tkanin dobrej jakości, zapewniających komfort przez cały dzień. W kolekcji sieci KiK znajdziemy bardzo ciekawe ubrania dla chłopców i dziewczynek w modnych fasonach, dobrej jakości i korzystnej cenie, które zachęcą małych i dużych żaków, by powitały w nich szkołę.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *