Aku – historia włoskiej tradycji wyrobu obuwia

AKU, włoska firma założona przez Galliano Bordina, wyrosła z małego warsztatu szewskiego na jednego z najważniejszych producentów obuwia outdoorowego. Ma ponad trzydzieści lat doświadczenia w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości butów przeznaczonych do trekkingu i różnych outdoorowych aktywności.

Kilkaset tysięcy par butów rocznie wypuszczanych na rynek, dwa zakłady produkcyjne: jeden w Montebelluna we włoskiej prowincji Treviso, drugi w Cluj Napoca w Rumunii oraz rosnąca z roku na rok sprzedaż nie zmieniły jednak podejścia do klienta końcowego, który jest najważniejszym ogniwem w łańcuszku produkcji.

„Lubimy myśleć, że ci, którzy kupują nasze produkty, są świadomymi użytkownikami autentycznych i funkcjonalnych wyrobów gotowych, a nie tylko zwykłymi konsumentami rzeczy. To dla nich tworzymy produkty z poszanowaniem środowiska naturalnego i wartości kulturowych otoczenia górskiego, z którego się wywodzimy. Ważne są dla nas miejscowe tradycje rzemiosła rękodzielniczego, dlatego wykańczamy je ręcznie. Dzięki temu są solidnie, trwałe i wytrzymają niejedną wymagającą wyprawę” – podkreślają właściciele i pracownicy firmy AKU, rozwijając myśli sformułowane przez Galliano Bordina.

Nic dziwnego więc, że w fabryce AKU oprócz pomysłowych projektantów i odważnych wizjonerów wymyślających nowe modele na kolejne sezony, spotkamy pochylonych nad pracą doświadczonych mistrzów szewskich, traktujących ją jak misję, wywodzącą się z prestiżowej tradycji włoskiej solidnej produkcji obuwia nie tylko outdoorowego.

Jednocześnie w obuwiu tej marki zastosowanie znajdują wszystkie najważniejsze nowoczesne technologie. Od początku AKU wykorzystuje membranę Gore-Tex®. AKU znane jest z tego, że jako pierwsza firma wprowadziła innowacyjną metodę podklejania membrany Gore-Tex®, tworząc tym samym w pełni wodoodporne modele. W 90% modeli ze swoich kolekcji AKU stosuje wyjątkowe podeszwy projektowane we współpracy z firmą Vibram®, zarówno pod względem konstrukcji i kształtu podeszwy, jak i składu stosowanej gumy. AKU prowadzi także własne badania nad jak najdokładniejszym odtworzeniem anatomii ludzkiej stopy i opracowuje systemy mające być gwarantem jak największego komfortu dla użytkowników butów.

W kolekcji obuwia AKU każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno na ambitne wspinaczki alpejskie, wycieczki w plener, jak i na spacery po mieście. Jest to obuwie wysoce zaawansowane pod względem zastosowanych rozwiązań, jednocześnie użytkownicy podkreślają wygodę noszenia i trwałość oferowanych przez AKU produktów. Dzieje się tak, ponieważ w fabrykach AKU dobre buty powstają z połączenia nowoczesnej wiedzy technologicznej z tradycyjnym rzemiosłem. Za każdym modelem leży prawdziwe umiłowanie dla ręcznej roboty budowane na wieloletniej tradycji.

Dostępność obuwia AKU można sprawdzić na www.ceneria.pl

PR

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.