Aku – historia włoskiej tradycji wyrobu obuwia

AKU, włoska firma założona przez Galliano Bordina, wyrosła z małego warsztatu szewskiego na jednego z najważniejszych producentów obuwia outdoorowego. Ma ponad trzydzieści lat doświadczenia w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości butów przeznaczonych do trekkingu i różnych outdoorowych aktywności.

Kilkaset tysięcy par butów rocznie wypuszczanych na rynek, dwa zakłady produkcyjne: jeden w Montebelluna we włoskiej prowincji Treviso, drugi w Cluj Napoca w Rumunii oraz rosnąca z roku na rok sprzedaż nie zmieniły jednak podejścia do klienta końcowego, który jest najważniejszym ogniwem w łańcuszku produkcji.

„Lubimy myśleć, że ci, którzy kupują nasze produkty, są świadomymi użytkownikami autentycznych i funkcjonalnych wyrobów gotowych, a nie tylko zwykłymi konsumentami rzeczy. To dla nich tworzymy produkty z poszanowaniem środowiska naturalnego i wartości kulturowych otoczenia górskiego, z którego się wywodzimy. Ważne są dla nas miejscowe tradycje rzemiosła rękodzielniczego, dlatego wykańczamy je ręcznie. Dzięki temu są solidnie, trwałe i wytrzymają niejedną wymagającą wyprawę” – podkreślają właściciele i pracownicy firmy AKU, rozwijając myśli sformułowane przez Galliano Bordina.

Nic dziwnego więc, że w fabryce AKU oprócz pomysłowych projektantów i odważnych wizjonerów wymyślających nowe modele na kolejne sezony, spotkamy pochylonych nad pracą doświadczonych mistrzów szewskich, traktujących ją jak misję, wywodzącą się z prestiżowej tradycji włoskiej solidnej produkcji obuwia nie tylko outdoorowego.

Jednocześnie w obuwiu tej marki zastosowanie znajdują wszystkie najważniejsze nowoczesne technologie. Od początku AKU wykorzystuje membranę Gore-Tex®. AKU znane jest z tego, że jako pierwsza firma wprowadziła innowacyjną metodę podklejania membrany Gore-Tex®, tworząc tym samym w pełni wodoodporne modele. W 90% modeli ze swoich kolekcji AKU stosuje wyjątkowe podeszwy projektowane we współpracy z firmą Vibram®, zarówno pod względem konstrukcji i kształtu podeszwy, jak i składu stosowanej gumy. AKU prowadzi także własne badania nad jak najdokładniejszym odtworzeniem anatomii ludzkiej stopy i opracowuje systemy mające być gwarantem jak największego komfortu dla użytkowników butów.

W kolekcji obuwia AKU każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno na ambitne wspinaczki alpejskie, wycieczki w plener, jak i na spacery po mieście. Jest to obuwie wysoce zaawansowane pod względem zastosowanych rozwiązań, jednocześnie użytkownicy podkreślają wygodę noszenia i trwałość oferowanych przez AKU produktów. Dzieje się tak, ponieważ w fabrykach AKU dobre buty powstają z połączenia nowoczesnej wiedzy technologicznej z tradycyjnym rzemiosłem. Za każdym modelem leży prawdziwe umiłowanie dla ręcznej roboty budowane na wieloletniej tradycji.

Dostępność obuwia AKU można sprawdzić na www.ceneria.pl

PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *