Firany metrażowe

Firany na metry kupowane były od lat. Kiedyś najczęściej wykańczało się je lekko na bokach, a następnie wieszało na szynach lub karniszach. Obecnie firany metrażowe stwarzają wiele możliwości ciekawych i oryginalnych aranżacji okiennych. I tylko nasza wyobraźnia ogranicza potencjalne kompozycje.

Firany to ważny element ozdobny nie tylko okna, ale i całego wnętrza. Odpowiednio dobrane nadają konkretny styl oraz klimat, sprawiają, że pomieszczenie staje się przytulne i miłe. Rodzaj firany, ich upięcie oraz aranżacja decyduje o charakterze danego wnętrza, a więc ich rola w dekoracji jest niezwykle istotna.

n58(2)Firany metrażowe w przeciwieństwie do firan gotowych pozwalają na idealne dopasowanie do okna, nawet, gdy posiada ono niestandardowe wymiary. Dzięki temu można stworzyć niebanalny wystrój każdej przestrzeni okiennej, jakakolwiek by ona była. Z firan kupowanych na metry często szyje się niezwykle piękne, luksusowe, bogato zdobione zestawy, które idealnie sprawdzają się w salonach oraz innych reprezentacyjnych wnętrzach. Bogactwo wzorów, kolorów, a także rodzajów tkanin sprawia, że firany te chętnie wykorzystuje się również w innych pokojach i pomieszczeniach, między innymi w sypialniach, pokojach dziecięcych oraz w kuchniach, czy nawet w łazienkach. Firany na metry sprawdzają się też jako podstawa do uszycia firan panelowych lub rolet rzymskich, które w ostatnich latach stały się bardzo modne. Piękne i oryginalne wzory tego rodzaju ozdób okiennych świetnie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. Ostatnio bardzo modne jest także łączenie różnych materiałów o odmiennej strukturze. I tak: kompozycje matowe z transparentnymi, przejrzyste z grubszymi, lekkie tkaniny z ciężkimi, robią wielką furorę. Wiele sklepów z firanami na metry w swojej ofercie ma uszycie lub obszycie firan. Taka usługa nie jest droga, a dzięki niej możemy dostosować kupioną firanę do naszych potrzeb i wymagań. Fachowa pomoc może przydać się także przy projektowaniu i aranżacji naszej firanowej kompozycji, dlatego czasami warto z niej skorzystać.

Pomoc przy napisaniu artykułu – sklep internetowy z firankami firanex.net

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *