Co kupić – antyczne meble czy nowe?

Podczas urządzania wnętrz w domu lub w mieszkaniu stać można przed pytaniem – co kupić? Stare meble ze sklepu z antykami a może nowe? Odpowiedź na to pytanie jest skomplikowana, ponieważ jest sporo za oraz przeciw. Warto wiedzieć, które meble są lepszym wyborem no i dlaczego. Nie jest to tak oczywiste, jak się wydaje!

Nowe to nie zawsze lepsze

Z jakiego materiału zazwyczaj robione są nowe rzeczy? Jest to w większości przypadków sklejka, a nie drewno. Jest ona dużo tańsza, łatwiejsza w odróbce, lżejsza i sam kupujący zapłaci za takie meble mniej. O dziwo, wiele osób nie wie, że sklejka to tylko mieszanina trocin z klejem, więc niewiele wspólnego z drewnem ma. Mimo to wiele osób żyje w przekonaniu, że wszystkie meble są robione z drewna, ale jest to błąd! Nowe drewniane meble dla mieszkania to wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych, a nie kilkunastu. Tak! Cena jest tak różna, ponieważ drewno jest drogie w produkcji, rośnie powoli a przede wszystkim im lepsze drewno tym więcej kosztuje. Dlatego nowe meble nie zawsze są lepsze. Za to dawniej nie znano sklejki i wszystko było robione z drewna. Mało tego – wszystko było wysokiej jakości, bo na dobre meble mogła pozwolić sobie tylko bogatsza część społeczeństwa, która mogła za nie sporo zapłacić. Stare meble są więc prawie zawsze meblami drewnianymi o wysokiej jakości. Dodatkowo kosztują więcej niż nowe meble ze sklejki, ale też mniej niż nowe meble wykonane z prawdziwe drewna.

Niezwykłe możliwości

Coś innego przemawia także za faktem używania starych mebli – dają one niezwykłe możliwości łączenia, odnawiania oraz stylizowania. Dzięki ich użyciu pokój może nabrać głębi oraz naprawdę pięknie się prezentować. Nowe meble są robione “na jedno kopyto”, czyli wszystkie są bardzo podobne do siebie, przez co nie ma miejsca na żaden indywidualizm. Za to stare meble to zazwyczaj jedna taka sztuka w całym kraju, a czasami na całym świecie! Kiedyś nie znano produkcji seryjnej, każdy mebel był robiony na indywidualne zamówienie. Jeżeli taki mebel na dodatek się odnowi to będzie on wyglądał po prostu idealnie!

Jak widać zarówno nowe jak i używane meble mają swoje plusy i minusy. Warto więc dokładnie przemyśleć wybór. Warto też pamiętać, że recykling jest bardzo fajny i warto używać dwa razy tej samej rzeczy! Na pewno wybór antycznych mebli czy zegary ścienne będą dobrym wyborem!

hudson-112217_1280

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *