Dla dzieciDomRodzinaZdrowie i uroda

Łóżko dla alergika: jakie najlepiej kupić?

Wybór odpowiedniego łóżka jest ważny dla każdego, ponieważ wpływa na jakość snu. Niewygodny materac czy pościel zrobiona z nieoddychającego materiału mogą sprawić, że wypoczynek nie będzie w pełni wartościowy. Alergicy jeszcze bardziej muszą zwracać na to uwagę podczas urządzania sypialni. Szczególnie wiosną i wczesnym latem, gdy uaktywnia się najwięcej alergenów, trzeba odpowiednio zadbać o swoje zdrowie, również w kwestii miejsca do spania. Jakie łóżko powinien kupić alergik?

Regularne wietrzenie i czyszczenie materaca, a nawet systematyczne pranie pościeli może nie do końca zapobiec wytwarzaniu się roztoczy. By zaoszczędzić sobie problemu zaczerwienionych oczu czy kataru, warto od samego początku zastanowić się nad tym, jakie łóżko najlepiej sprawdzi się w walce z alergenami.

Jakie łóżko dla alergika?

Alergik musi zwracać uwagę, z jakiego materiału zrobione jest łóżko. Dla jego potrzeb najlepsze będzie drewniane: zarówno pod względem ramy, jak i stelaża. Najlepiej, jeśli łóżko nie jest pokryte żadnym lakierem, choć na rynku dostępne są specjalne preparaty antyalergiczne, które mogą zapobiec pogłębianiu się objawów. Dobrze też unikać wypełnień tapicerowanych bądź z pierza lub wełny. Rama powinna być też stosunkowo prosta i łatwa w utrzymaniu, żeby jej czyszczenie mogło ograniczać się wyłącznie do wilgotnej szmatki.

Materac dla alergika: jak wybrać i czego się wystrzegać?

Końskie włosie, trawa morska, wełna – te materiały nie powinny absolutnie mieć miejsca w sypialni alergika. Nie odpychają kurzu, a wręcz przyspieszają jego gromadzenie się. Przy szukaniu „materace Kraków” z góry można odrzucić produkty zawierające te surowce.

Wypełnienie materaca powinno zapewniać dobrą cyrkulację powietrza, co zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni. Najlepszym wyborem będzie pianka wysokoelastyczna, która nie tylko chroni przed bakteriami, ale także nie pozwala na zebranie się wilgoci, a właśnie wysoka wilgotność sprzyja wytwarzaniu się alergenów. Ze względu na dużą elastyczność, dzięki której idealnie dopasowują się do ułożenia ciała, będą też odpowiednie dla osób zmagających się z problemami z kręgosłupem.

Czytaj – Sklep z łóżkami. Jak wybrać swoje łóżko idealne?

Materac lateksowy również może się sprawdzić (o ile korzystająca z łóżka osoba nie jest uczulona na lateks), na rynku są też dostępne materace z mleczka kauczukowego, które świetnie pochłania wilgoć i przepuszcza powietrze.

Szeroki wybór materacy znajdziesz na https://expertsnu.pl/

Pościel dla alergika

Alergikom najlepiej sprawdzi się pościel wypełniona granulatem poliestrowo-silikonowym. Jest tak samo elastyczny jak włókna naturalne, a nie sprzyja rozwijaniu bakterii. Z kolei poszewki powinny być wykonane z mikrofibry.

0 komentarzy do “Łóżko dla alergika: jakie najlepiej kupić?

  • Do sprawy kupna materaca trzeba podejść świadomie, szczególnie kupując materac dla alergika, a zwłaszcza dziecka z alergią. U mnie pojawiały się zaczerwienione oczy, katar i kaszel, które były spowodowane właśnie alergiami. Warto zainwestować w dobry materac.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *