CONVERSE RUBBER TRACKS OTWIERA DRZWI DO LEGENDARNYCH STUDIÓW NAGRANIOWYCH Z CAŁEGO ŚWIATA

Nowy globalny program Converse w ramach Converse Rubber Trucks to szansa dla debiutujących artystów, aby napisać nowy rozdział w historii muzyki w jednym z legendarnych studiów: Abbey Road, Sunset Sound, Tuff Gong i wielu innych


Już dzisiaj Converse Inc. (Boston, Massachusetts) zaprasza na światową premierę programu Converse Rubber Tracks, który otwiera drzwi do najważniejszych studiów nagraniowych w historii muzyki.
Przez dziesięć dni Converse Rubber Tracks będzie działać równocześnie w ośmiu krajach, dając początkującym artystom życiową szansę, aby nagrać muzykę w jednym z dwunastu najsłynniejszych studiów, w tym w dwóch studiach Rubber Tracks. Wszystko to zupełnie za darmo. Wystarczy, że wejdziesz na stronę http://www.converse-music.com/WORLDWIDE/, wybierzesz zakładkę POLSKA i zarejestrujesz swój zespół.

Globalna rejestracja uczestników startuje dzisiaj i potrwa do środy 24 czerwca. Zespoły wypełniają aplikację online, w której należy zaznaczyć trzy preferowane studia nagraniowe. Wszyscy zgłaszający są również zachęcani do zamieszczenia krótkiego artystycznego życiorysu w formie video lub pisemnej. Converse skontaktuje się z zakwalifikowanymi muzykami na początku lipca. Po ustaleniu sesji ze studiami i producentami, zespoły zostaną zaproszone do jednego z wybranych przez nich miejsc we wrześniu 2015 roku. Koszty podróży i zakwaterowania zostaną pokryte przez Converse.

Już od dzisiaj debiutujący artyści, muzycy i zespoły z całego świata, którzy ukończyli 18 lat, niezależnie od gatunku muzyki, który reprezentują mają unikalną szansę nagrania w jednym z najbardziej legendarnych studiów. W projekcie biorą udział: Abbey Road w Londynie, Sunset Sound w Los Angeles, Hansa Tonstudio w Berlinie, Tuff Gong w Kingston na Jamajce, Greenhouse Studios w Rejkiawiku, Warehouse Studio w Vancouver, Avast! Recording Company w Seattle, Stankonia w Atlancie, Studios 301 w Sydney, Toca do Bandido w Rio de Janeiro oraz dwa oryginlane studia Converse Rubber Tracks – w Nowym Jorku oraz Bostonie, które zostanie otwarte tego lata.

„Od samego początku, gdy cztery lata temu otworzyliśmy nasze pierwsze stacjonarne studio Converse Rubber Tracks na Brooklynie, pragnęliśmy nieustannie rozbudowywać cały program tak, by dawać szansę rozwoju artystom z całego świata.” mówi Jed Lewis, Converse Global Music Marketing Director. „Dzięki nowemu projektowi Converse Rubber Tracks otwieramy drzwi do najlepszych studiów nagraniowych wszechczasów. Jesteśmy podekscytowani, że możemy zaoferować taką szansę debiutującym muzykom z całego świata. Jako marka, która ma na uwadze nowe pokolenia twórczych jednostek, chcemy współtworzyć historię, pobudzać kreatywność i zachęcać do autoekspresji muzyczne społeczności na całym świecie.

Nowy program Converse Rubber Track to najbardziej innowacyjny projekt ze wszystkich muzycznych inicjatyw realizowanych dotychczas przez markę. Dzięki niemu platforma Converse Rubber Tracks rozszerza swój zasięg na cały świat, oferując łącznie 84 sesje nagraniowe w 12 różnych legendarnych miejscach przez 10 dni. Wybrani artyści, goszcząc w kultowych studiach nagrań będą mieli nie tylko możliwość pracy ze światowej sławy producentami i inżynierami dźwięku czy dostęp do wiodącej w branży technologii oraz najlepszego sprzętu. Przede wszystkich będą mieli okazję tworzyć w miejscach, w których dokonywały się przełomowe momenty w historii światowej muzyki.

Projekt Converse Rubber Tracks powstał, ponieważ pragnieniem marki było podziękowanie społeczności muzycznej za jej wieloletnie zaufanie oraz zrobienie czegoś, co mogłoby pomóc artystom, których nie stać na wynajęcie studia nagraniowego. Od momentu, gdy w lipcu 2011 roku zostało otwarte pierwsze flagowe studio na Brooklynie, ponad 900 debiutującym artystom udało się skorzystać z szansy nagrania za darmo swojej muzyki pod okiem doświadczonych inżynierów Converse Rubber Tracks. Po zakończonej pracy w studio, artyści zachowują wszystkie prawa do nagranej muzyki. W ciągu ostatnich trzech lat program rozrósł się poza studio na Brooklynie za sprawą pop-upowych studiów Converse Rubber Tracks, które pozwoliły przybliżyć doświadczenie Converse Rubber Tracks wielu środowiskom muzycznym z całego świata, m.in. z Austin, Los Angeles, San Francisco, Boston, Sao Paulo, Pekin, Amsterdam, Londyn, Paryż, Meksyk oraz inne.
Dowiedz się więcej na temat Converse Rubber Tracks oraz tego, jak można zarejestrować się na jedną z wymarzonych sesji zaglądając na stronę: http://www.converse-music.com/WORLDWIDE/

Odwiedź również kanał Converse na You Tube: https://www.youtube.com/watch?v=AfI0QZcYvWQ&feature=youtu.be%2F&hl=pl
CONVERSE

Marka założona w 1908 roku zdobyła status “America’s Original Sports Company”™ i jest znana jako producent legendarnych linii takich jak Chuck Taylor All Star, Jack Purcell i CONS. Dziś Converse oferuje bogaty asortyment obuwia dla kobiet, mężczyzn i dzieci a także odzież i akcesoria. Produkty Converse są dostępne w sprzedaży detalicznej w ponad 160 krajach na całym świecie i 79 punktach sprzedaży należących do marki.

CONVERSE RUBBER TRACKS

Converse Rubber Tracks to nowoczesne studio nagraniowe, które znajduje się na Williamsburg’u na Brooklynie w Nowym Jorku. Liczące 5 200 metrów kwadratowych, w pełni wyposażone miejsce, wspiera młodych artystów, zapewniając im bezpłatny dostęp do studia nagraniowego na najwyższym poziomie. Artyści i zespoły z całego świata, w różnym wieku i tworzący w różnych gatunkach, są zachęcani do aplikowania i rezerwowania czasu w studiu, aby zyskać możliwość pracy z doświadczonym zespołem technicznym. Artyści korzystają z instrumentów oraz sprzętu zapewnionego przez partnera Converse Rubber Tracks – Guitar Center a na koniec zachowują pełne prawa do stworzonej przez siebie muzyki. Poprzez Rubber Tracks Converse wspiera muzyków i spłaca swój dług wdzięczności wobec społeczności twórców, którzy promowali markę podczas jej ponad stuletniej historii. Converse Rubber Tracks zapewnia artystom platformę, która pozwala uwolnić ich kreatywnego ducha i zmieniać świat.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *