Sanah — czyli jeden z najbardziej obiecujących debiutów dekady

Przyznaj się, ile razy zdarzyło Ci się podśpiewywać ”…a ten gość mówi coś, o co mu chodzi?”? Czy lubisz ten utwór, czy też niekoniecznie, nie możesz zaprzeczyć, że to był największy przebój 2020 roku. Od tego czasu Sanah wydała już kilkanaście singli, a każdy z nich popularnością przebijał poprzedni. Skąd ten fenomen Sanah? 

Na Polskiej scenie muzycznej dawno nie było wokalistki, która by w taki krótkim czasie osiągnęła tak spektakularny sukces, jak właśnie Sanah. Osoba, która nie słyszała jeszcze jej utworów, musiałaby spędzić jakieś ostatnie 3 lata na bezludnej wyspie. Newsy na jej temat oraz jej utwory są bowiem dosłownie wszędzie. Grają je największe stacje radiowe, a w sieci biją rekordy wyświetleń i odsłuchów. Słuchają ich zarówno młodzi, jak i starsi odbiorcy. Nie da się zaprzeczyć, że muzyka Sanah ma w sobie coś, co trafia do każdego z nas. Na pewno nie wiesz jednak o niej jeszcze wszystkiego! Dowiedz się, kiedy w 2022 możesz wybrać się na jej koncert i poznaj lepiej Sanah.

Kim jest Sanah? Musisz to o niej wiedzieć!

Sanah, a tak właściwie Zuzanna Jurczak pochodzi z Warszawy i ma obecnie 25 lat. Nie można nazwać ją wokalistką, bo to byłoby ogromne niedopowiedzenie. To nie tylko piosenkarka, ale skrzypaczka, autorka tekstów, i kompozytorka. Prócz tego Sanah gra też na pianinie i tworzy swój wizerunek, który wyróżnia ją spośród innych polskich artystów. Jest również absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie w 2021 roku w dosłownie szczytowym momencie swojej kariery obroniła tytuł magistra. Nie da się więc ukryć, że to naprawdę niezwykle zdolna i pracowita artystka.

Dlaczego właściwie Sanah? Nad tym zastanawia się wiele osób. Sama zainteresowana już nie raz wyjaśniała, że jej pseudonim artystyczny wziął się po prostu od jej imienia. Zuzanna po angielsku to bowiem Susannah. Po skróceniu Sanah — po prostu!

W czym tkwi fenomen jednej z najciekawszych wokalistek w Polsce?

Według listy OLiS ostatnia płyta Sanah — ”Irenka” w 2021 roku była najchętniej kupowaną płytą w Polsce. Co najlepsze, jej pierwszy krążek, czyli ”Królowa dram” znalazł się na 3 miejscu tego samego zestawienia. Utwór tytułowy ma na YouTube aż 22 mln wyświetleń. Ale dla Sanah to nic, ponieważ właściwie każdy wydany przez nią utwór ma ponad 10 mln wyświetleń. Do też pory, najchętniej oglądanym klipem jest ”Ale jazz”. Piosenka nagrana z Vito Bambino została obejrzana już 76 mln razy. Ale przecież artystka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa!

Jak to się właściwie stało, że spośród tak wielu artystów aspirujących do zdobycia list przebojów, to właśnie Sanach je podbiła? Jest wiele czynników, które składają się na fenomen tej wokalistki. Przede wszystkim zarówno jej utwory, jak i ona sama są wyjątkowe i wyróżniają się na tle innych propozycji. Na polskiej scenie muzycznej nie było jeszcze artystki z takim wizerunkiem.

To artystka wykonująca muzykę pogranicza indie pop i art pop. Niektóre jej utwory można zaliczyć wręcz do alternatywy. Teksty są z jednej strony niezwykle proste, ale i poetyckie. Jeśli chodzi o tę warstwę, Sanah stworzyła zupełnie inny nurt, ponieważ do swoich melancholijnych utworów zawsze przemyca elementy nowomowy, co tworzy efekt, jakiego wcześniej nie znaliśmy.

Sanah — koncerty 2022

Sanah zapowiedziała już swoją wiosenną trasę, o nazwie ”Uczta u Sanah”. W jej ramach odbędzie się 10 koncertów w całej Polsce. Oczywiście możemy liczyć także na liczne koncerty letnie i gościnne. Jeśli chcesz posłuchać Sanah na żywo, koniecznie sprawdzaj newsy i bądź na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *