Pozbądź się zmarszczek, odejmij sobie kilka lat

140536069153198200botox
Botox, czyli toksyna botulinowa to aktualnie jedna z najskuteczniejszych form usuwania zmarszczek zlokalizowanych na skórze twarzy. Zabieg jest bezpieczny i pozwala cieszyć się efektami przez długi czas. W jaki sposób przygotować się do niego i jak dbać o skórę tuż po nim?

Specjaliści wskazują, że stosowany botoks w Częstochowie jest zabiegiem prewencyjnym. Zabieg polega na wstrzyknięciu niewielkich dawek preparatu w wybrane miejsca na twarzy. W efekcie zablokowane zostają impulsy nerwowe, które przepływają z mózgu do tkanek mięśniowych. Oznacza to, że wygładzone zostają zmarszczki nie tylko już powstałe, ale również nie tworzą się nowe, gdyż nie pracują mięśnie mimiczne. Z punktu widzenia pacjentek, które rozważają taki zabieg ważnym powinno być, że zabieg taki redukuje nawet do 80% zmarszczek. Z drugiej strony, aby efekt utrzymywał się przez długi okres, konieczne jest regularne powtarzanie wstrzyknięcia preparatu. Co więcej, czas konieczny do przeprowadzenia zabiegu może zamknąć się w 15 minutach.

Co umożliwia zabieg?

Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej przeznaczony jest dla osób, które chcą usunąć zmarszczki na twarzy – tak zwane zmarszczki mimiczne. W zależności od ich głębokości – w niektórych przypadkach – istnieje konieczność uzupełnienia wstrzyknięć przez wypełnienie zagłębień kwasem hialuronowym – komentuje ekspert z kliniki Esteticmed.pl, przeprowadzającej botox w mieście Częstochowa. Warto jednak pamiętać, że decyzja o przeprowadzeniu dodatkowego zabiegu powinna zostać podjęta po konsultacji z lekarzem. Sama zaś toksyna botulinowa jest używana do usuwania takich zmarszczek jak:

  • zmarszczki wokół oczu (tak zwane „kurze łapki”),
  • zmarszczek na szyi, nad górną wargą i wokół ust, poprzecznych i pionowych
  • zmarszczek czoła.

Pacjentki mają też możliwość podniesienia opadających kącików ust.

Przed i po zabiegu

Istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu, ale z uwagi na fakt, że nie wszystkie bezwzględnie eliminują zastosowanie botoksu, konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem. Warto też wiedzieć, w jaki sposób zadbać o skórę tuż po zastrzykach. Specjaliści z kliniki Esteticmed.pl umożliwiającej botoks w Częstochowie podkreślają, że pacjentka nie tylko powinna unikać masażu w miejscach wstrzyknięć toksyny botulinowej, ale również nie powinna pochylać głowy do dołu przez około 4 godziny. Efekt zabiegu widoczny jest niemal od razu, choć trzeba pamiętać, że pełen rezultat terapeutyczny pojawia się dopiero po około 14 dniach. W zależności od indywidualnych cech organizmu wynik zabiegu utrzymać może się od 3 do nawet 6 miesięcy. Po upływie tego okresu konieczne będzie ponowne wstrzyknięcie toksyny.

Nie tylko dla urody

Botoks jest zabiegiem ukierunkowanym na poprawienie stanu i wyglądu skóry. Trzeba jednak wiedzieć, że toksyna botulinowa nie jest używana wyłącznie do tego celu. Otóż, stosowana jest w leczeniu zeza, różnorodnych chorób neurologicznych, jak również przy terapii nadmiernej potliwości. Niezależnie od przeznaczenia ważne jest, że produkowana jest ona laboratoryjnie z wyizolowanych szczepów bakterii. Inaczej mówiąc, jest w pełni bezpieczna dla organizmu człowieka i nie jest możliwe doprowadzenie do jego zatrucia.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *