MOŻE W KOŃCU POWSTANIE JEDNO OKIENKO

Zadaniem nowelizacji jest przyspieszenie procesu rejestracji działalności gospodarczej oraz ułatwienie wprowadzania zmian we wpisach do Krajowego Rejestru Sądowego.

W końcu odejdziemy od niepotrzebnego wielokrotnego wypełniania tych samych danych w wielu formularzach zgłoszeniowych – mówi ekspert Pracodawców RP Jacek Cieplak. Jeden formularz do Krajowego Rejestru Sądowego będzie następnie przekazywany przez sąd do właściwych organów, m.in. do Urzędu Skarbowego i GUS. – Jeśli tylko system teleinformatyczny sprosta zadaniu, będzie to na pewno duże ułatwienie dla przedsiębiorców – mówi Cieplak. – Najwyższy czas usprawnić działanie tzw. jednego okienka, które od 4 lat nie działa tak, jak zapowiadano, i wcale nie ułatwia zakładania działalności gospodarczej – mimo iż tego oczekiwali przedsiębiorcy – dodaje ekspert. W jego opinii najważniejsze jest skrócenie oczekiwania na realną możliwość podjęcia działań biznesowych. – Dzisiaj musimy czekać około miesiąca od złożenia dokumentów w odpowiednich urzędach. Po zmianie Ustawy o KRS ma to być tylko 7 dni i właśnie takie zmiany przepisów są potrzebne, aby rozwijać przedsiębiorczość w Polsce – kończy Cieplak.

***

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej reprezentują 7 500 firm, zatrudniających ok. 4 mln pracowników. Organizacja, która powstała w listopadzie 1989 roku, działa w obszarach związanych z rozwojem przedsiębiorczości, wzrostem gospodarczym kraju i kwestiami społecznymi, w tym dotyczącymi ubezpieczeń społecznych, rynku i prawa pracy. Pracodawcy RP podejmują inicjatywy na rzecz przedsiębiorczości, innowacyjności, wykorzystania nauki do potrzeb gospodarki, a także w obszarze stanowienia prawa. Są obecni w pracach Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych. Organizacja jest członkiem Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (organu doradczego instytucji Unii Europejskiej). Prezydentem Pracodawców RP jest dr Andrzej Malinowski.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *