Praca dla Polaków w Holandii. Zobacz, jakie zawody na Ciebie czekają

Holenderski rynek pracy cechuje stałe zapotrzebowanie na pracowników z zagranicy. Do głównych przyczyn tego zjawiska można zaliczyć przede wszystkim stały postęp technologiczny i brak zainteresowania niektórymi specjalizacjami i stanowiskami pracy wśród Holendrów. Imigranci zarobkowi, w tym Polacy z powodzeniem znajdują pracę w wielu branżach i zawodach.

Praca sezonowa w Holandii

Niderlandzki rynek pracy kojarzony jest przede wszystkim z pracami sezonowymi. Polacy cenieni są za rzetelność i uczciwość. Agencje pracy stale poszukują kandydatów z Polski do pracy w branży agrarnej, spożywczej, produkcyjnej czy logistycznej. Najwięcej ofert pracy można znaleźć w rolnictwie, ogrodnictwie, leśnictwie i rybołówstwie. Doskonałym momentem na wyjazd do pracy przy zbiorach są miesiące wakacyjne.

Agencja pracy Holland Contracting pomaga znaleźć zatrudnienie w sektorze agrarnym w Holandii. Wolne miejsca pracy w szklarniach, halach czy przetwórniach to doskonała opcja na sezonowy wyjazd zarobkowy. Praca w sektorze spożywczym zwykle polega na sortowaniu i pakowaniu artykułów. Praca na produkcji w Holandii obejmuje obsługę maszyn produkcyjnych i przygotowywanie transportu, natomiast do obowiązków pracownika zatrudnionego w dziale logistyki należy kompletowanie i pakowanie zamówień oraz prace magazynowe.

Praca bez doświadczenia w Holandii

Praca na tego typu stanowiskach charakteryzuje się brakiem wysokiego statusu społecznego oraz możliwości awansu, dlatego też nie cieszy się popularnością wśród Holendrów. Pracodawcy są więc otwarci na emigrantów zarobkowych, w tym Polaków.

Agencje pośrednictwa pracy prezentują liczne oferty pracy w najpopularniejszych branżach. Podjęcie pracy w tych sektorach związane jest z atrakcyjnymi zarobkami oraz możliwością zdobycia cennego doświadczenia. Praca bez języka i doświadczenia w Holandii jest jak najbardziej możliwa. Brak kwalifikacji nie stanowi przeszkody, ponieważ holenderscy pracodawcy coraz częściej oferują szkolenia na dane stanowisko pracy.

Praca dla specjalistów w Holandii

Pewna praca w Holandii czeka między innymi na informatyków, programistów, pielęgniarki czy położne. Holenderscy pracodawcy poszukują także pracowników z działów ekonomii i finansów, budownictwa, edukacji i transportu. Wolne stanowiska pracy dotyczą także pracy na stanowiskach mechaników samochodowych, kucharzy i wielu innych specjalności. Praca w tych zawodach najczęściej wymaga jednak przynajmniej dobrej znajomości języka niderlandzkiego oraz odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *