Uzależnienia dosłownie od wszystkiego

toastKto by pomyślał jeszcze 20 – 30 lat temu, że można uzależnić się od jedzenia, gier czy od seksu, a jednak tak się dzieje – uzależnienia zbierają ogromne żniwa dosłownie w każdym kraju.

Uzależnienia mogą dotyczyć każdego z nas – dzieci, dorosłych i osób starszych, w równym stopniu kobiet i mężczyzn, tych wykształconych i nie.  Dlatego zagrożeni są i ci pracują, którzy dobrze prosperują i ci bezrobotni, którzy ledwo wiążą koniec z końcem.

Czy to już uzależnienie czy dopiero przyzwyczajenie? Jak to sprawdzić? Gdzie można się leczyć z uzależnień innych niż alkohol czy narkotyki?

Na czym polega terapia uzależnień?

Wiele pytań i dobrze, bo każdy kto ma jakiekolwiek wątpliwości odnośnie własnego postępowania w tym zakresie powinien pytać ile tylko się da. Zadając pytania w kategorii „psychoterapia” serwisu eKliniki.pl – na pewno uzyskamy odpowiedzi na te i inne pytania.

Po ciężkim dniu pracy czy w szkole lubimy usiąść przed telewizorem z piwkiem w ręku czy prze grami komputerowymi  i niestety rytuał ten najczęściej jest nagminnie powtarzany zarówno przez płeć męską jak i damską.

Książka, która ukazuje życie, walkę o wyjście z uzależnienia i o lepszą przyszłość młodego mężczyzny i jego rodziny. Książka dostępna w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/uzalezniony-droga-do-trzezwosci/

Przykładowo w gronie osób nadużywających alkohol są także matki małych dzieci, o których nigdy byśmy nie pomyśleli, że mają taki problemem. Dzieci zawsze zadbane,  one nienagannie wypełniające wszystkie domowe obowiązki, a wieczorem w nagrodę butelka wina tuż przed zaśnięciem – problemy stają się mniejsze, szare życie bardziej kolorowe. Jak widać uzależnienia są problemem wielu z nas. Natomiast w gronie osób z uzależnieniami od gier komputerowych jest całkiem spore grono informatyków! W pracy projektują serwisy, sklepy internetowe czy strony, a  w domu godzinami „walczą” o wirtualne terytoria. Czasami zwyczajnie nie zdajemy sobie sprawy z tego, kto i w jaki sposób z naszego najbliższego grona jest uzależniony.

Prawda jest bolesna – żyjemy w wieku UZALEŻNIEŃ!

W książce Danuty Sadownik poznasz najczęstsze problemy i uzależnienia współczesnego świata.

Jak różne mogą być uzależnienia i jak groźne dla nas samych i naszych bliskich – warto zainteresować się tym tematem głębiej – do czego zachęcajmy. Straty mogą być nie tylko zdrowotne czy emocjonalne, ale także finansowe.

M-S-M

Grafika: www.sxc.hu

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *