Zakończenie roku w BimBamBino

Przedszkolaki z toruńskiego przedszkola Bim-Bam-Bino, wspólnie z ich koleżankami
i kolegami z Aleksandrowa Kujawskiego, zakończyli rok szkolny Wielkim Piknikiem na Barbarce (w sobotę 22 czerwca 2013). Wspólnie z rodzicami i nauczycielami pożegnali odchodzących do szkoły 5 i 6-latków.
To był bardzo dobry rok dla naszych przedszkolaków. Świetnie rozwijali swoje umiejętności, wspólnie z nami poznawali świat, uczyli się zasad i pracowali nad własnymi emocjami. A przy tym oczywiście wspaniale się bawili – mówi Hanna Nogajska, dyrektor przedszkola.

Bim-Bam-Bino to pierwsze przedszkole w Toruniu i okolicznych miastach o profilu artystycznym. Dzięki wsparciu funduszy Unii Europejskiej od lat realizujemy specjalny program „Mały artysta na wsi i w mieście I i II”, a do toruńskiej placówki, dołączyły też oddziały w Aleksandrowie Kujawskim, Jaksicach, Tupadłach, Górach i Turzanach.

Każde z dzieci uczestniczy w specjalnie przygotowanych zajęciach teatralnych, plastycznych i muzycznych, prowadzonych przez profesjonalnych aktorów, artystów plastyków i muzyków. Dzieci oglądają spektakle teatralne, ale i tworzą własne. Malują obrazy na sztalugach i wielkoformatowych płótnach, grają również na instrumentach w przedszkolnej orkiestrze.

Miniony rok szkolny obfitował w nagrody w licznych konkursach, w których uczestniczyły przedszkolaki z Bim-Bam-Bino. M.in. 6-letnia Marcelina wygrała ogólnopolski konkurs piosenki o swoim przedszkolu, 5-letnia Ola zdobyła I nagrodę w międzynarodowym konkursie plastycznym w Japonii, a 4-letnia Michalina pokonała plastycznych rywali na Słowacji. Laureatem wielu konkursów plastycznych był też 4-letni Iwo.

Podczas sobotniego Wielkiego Pikniku na Barbarce spotkały się dzieci, ich rodzice i nauczyciele z oddziałów przedszkola w Toruniu i Aleksandrowie Kuj. Wcześniej odwiedzali się już w swoich miastach. W tym roku do szkół odchodzi czterdzieścioro czworo 5 i 6-latków z Bim-Bam-Bino. Podczas Pikniku przyszli uczniowie otrzymali specjalne dyplomy ukończenia przedszkola i szkolną wyprawkę (plecaki, piórniki i książkę). Nie zabrakło atrakcji sportowych, skoków na trampolinie, pokazu baniek mydlanych, malowania buzi oraz artystycznych popisów przedszkolaków i zaprzyjaźnionych z nimi aktorów.

Więcej informacji o przedszkolach na stronie internetowej:www.bim-bam-bino.pl.

PR
LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *