Malediwy – Inne oblicze raju! Wykład otwarty w Collegium Civitas

Raj znika pod wodą…, zamach stanu na Malediwach… – co tak naprawdę wiemy Malediwach? Już 7 marca Collegium Civitas zaprasza na wykład otwarty „Inaczej niż w raju” przybliżający nieco odmienny obraz regionu niż ten znany z turystycznego katalogu. Zapraszamy, godz. 15.00, Collegium Civitas, XII piętro Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (s. 1222).

 Malediwy to ponad tysiąc wysp zagrożonych zatopieniem, a raptem 400 tysięcy mieszkańców na co dzień walczących o utrzymanie swojej młodej, jeszcze niestabilnej demokracji z fundamentalizmem religijnym i uzależnieniem od narkotyków wśród młodzieży. Niewiele wiemy o tym małym i zróżnicowanym państwie. Spotkanie poprowadzi Justyna Ziemba, doktorantka ze Szkoły Nauk Społecznych Polskiej Akademii Nauk – Podczas wykładu chciałabym przybliżyć słuchaczom świat Malediwczyków, niedostępny dla turystów.

 Wykład o Malediwach jest pierwszym wydarzeniem w nowym semestrze akademickim zapowiadającym serię spotkań i eventów wielokulturowych w Collegium Civitas. Uczelnia pragnie przybliżać gościom i studentom Collegium Civitas różne aspekty życia społecznego, ekonomicznego i politycznego innych kultur. Oprócz wykładów gościnnych, warsztatów i seminariów, Collegium Civitas włączyło do oferty na rok akademicki 2012/2013 Studia Azjatyckie oraz anglojęzyczne Asian Studies oraz Zarządzanie Integracją Międzykulturową przygotowujące specjalistów ds. komunikacji międzykulturowej i przyszłych menedżerów zarządzania grupami wielokulturowymi oraz procesami ich integracji.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.