OgrodnictwoZakupy

Chcesz zamontować zraszacze ogrodowe? Sprawdź, o czym powinieneś pamiętać!

Dobrze nawodniony trawnik to podstawa zadbanego przydomowego ogródka czy zielonych terenów miejskich. Jak jednak usprawnić proces podlewania, gdy wąż ogrodowy nie wystarcza? Albo kiedy trzeba zadbać o naprawdę dużą murawę boiska? Zraszacze ogrodowe to system, który sprawdzi się zarówno do małych obszarów, jak i większych przestrzeni. W poniższym artykule znajdziesz informacje, na co zwrócić uwagę na etapie planowania oraz przy wyborze odpowiedniego modelu (sprawdź zraszacze na: https://profesjonalne-nawadnianie.pl/produkty/nawadnianie/zraszacze/ogrodowe/2-380).

Wybór zraszaczy ogrodowych krok po kroku

Zanim przystąpisz do montażu sprzętu, zadbaj o dokładny plan obszaru, który chcesz podlewać. Przemyśl również miejsca, gdzie zostaną umieszczone zraszacze ogrodowe, aby mogły nawadniać równomiernie cały teren. Zachowaj także odpowiednią odległość pomiędzy nimi, co pozwoli uniknąć fragmentów suchych lub nadmiernie podlanych. Przy wyborze odpowiedniego rodzaju systemu ma też znaczenie czy jest to powierzchnia prostokątna, okrągła czy może bardziej nieregularna.

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego typu sprzętu. Najczęstszym wyborem są:

  • Zraszacze statyczne — stałe punkty nawadniania, które podlewają ograniczony obszar bez zmiennej pozycji. Charakteryzują się niewielką mobilnością i są często stosowane do podlewania mniejszych obszarów, np. przydomowych ogródków.
  • Zraszacze rotacyjne — dynamiczne urządzenia nawadniające, które obracają się wokół własnej osi. Dzięki temu podlewają równomiernie cały obszar. Regulacja odległości czy kąta padania wody sprawia, że idealnie nadają się do większych przestrzeni.

Na tym jednak nie koniec. Jest jeszcze szereg pojedynczych aspektów, na które warto zwrócić uwagę i rozpatrywać indywidualnie. Uwzględniając je, znajdziesz zraszacze ogrodowe, które dopasują się do warunków, w których będą działać oraz będą stanowić odpowiedź na Twoje konkretne potrzeby. Najważniejsze z nich to:

  • materiał wykonania,
  • sposób zamocowania,
  • wzór rozpylania wody,
  • ciśnienie wody,
  • wydajność dyszy,
  • kąt nachylenia strumienia.

Na koniec zadbaj o wygląd trawnika przy pomocy odpowiednio dobranego koszyka na naturalną lub sztuczną trawę, który sprawi, że sprzęt będzie całkowicie niewidoczny. To również często kwestia bezpieczeństwa, dlatego jeśli chcesz zasłonić zraszacze ogrodowe np. na murawie boiska, wybierz pokrywę, która pozwoli uniknąć niebezpiecznych wypadków wśród zawodników.

Zraszacze ogrodowe – samodzielny montaż czy pomoc fachowców?

Decydując się na zraszacze ogrodowe, wiele osób zastanawia się nad samodzielnym montażem. Własnoręczna instalacja może być satysfakcjonującym wyzwaniem, umożliwiając dostosowanie systemu do indywidualnych potrzeb. Jednak warto mieć na uwadze, że ewentualne błędy prowadzą do nieskutecznego nawadniania lub uszkodzenia urządzeń. Z pomocą profesjonalistów zyskasz pewność, że Twój system zostanie zamontowany szybko i poprawnie. 

Przykładowo takim miejscem, w którym możesz liczyć na zakup zraszaczy oraz wszystkich potrzebnych akcesoriów, a także fachową instalację jest sklep Profesjonalne Nawadnianie. Sprawdź także mikrozraszacze na: https://profesjonalne-nawadnianie.pl/produkty/nawadnianie/mikrozraszacze/mikrozraszacze/2-499

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *