DomPolecane wiadomościŚwiat technologiiTechnikaWiadomości budowlane

Jak ogrzać dom w 2024 roku? Mata grzewcza pod panele hitem branży!

Po wahaniach na rynku ciepłowniczym, przyszedł czas na względną stabilizację. Tendencje w kolejnych latach wciąż są trudne do przewidzenia ze względu na niepewną sytuację polityczną za wschodnią granicą Polski. Niemniej zainteresowanie technologiami ekologicznymi wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Nie tylko dlatego, że np. mata grzejna pod panele to rozwiązanie przyjazne środowisku. Dla klientów równie ważny jest aspekt ekonomiczny. Jakie inne korzyści oferuje mata grzewcza pod panele? Oto krótka charakterystyka tych elementów systemu ogrzewania podłogowego.

Mata grzejna pod panele – łatwa w montażu i pozytywna dla zdrowia

Jedną z największych zalet, jaką wyróżnia się mata grzejna pod panele, jest możliwość montażu w różnych pomieszczeniach. Mogą być one instalowane praktycznie pod każdym rodzajem podłogi, nie narzucając przy tym konieczności wyboru określonego typu płytek czy paneli. Ponadto są bardzo cienkie, co sprawia, że są idealnym rozwiązaniem nawet w przypadku ograniczonej przestrzeni.

Ogrzewanie podłogowe ma również pozytywny wpływ na zdrowie domowników. Równomierne rozprowadzanie ciepła po całej powierzchni podłogi minimalizuje ryzyko występowania zimnych stref, które mogą przyczyniać się do przeziębień i innych schorzeń. Poza tym mata grzewcza pod panele, jako element systemu ogrzewania podłogowego, nie wzbudza ruchu powietrza, co oznacza mniejszą ilość kurzu i alergenów unoszących się w pomieszczeniu.

Więcej na temat folii grzewczej pod panele znajdziesz na: https://dreamheat.eu/folia-grzewcza-podlogowa/

Generowane promieniowanie podczerwone ma dobroczynny wpływ na zdrowie człowieka. Aktywizuje krążenie i przemianę materii oraz mobilizuje odporność organizmu. Ciepło tworzone np. przez kamienie nefrytowe w fotelach masujących jest stosowane nie tylko do wspomagania relaksacji, ale także do rozluźniania mięśni czy poprawy ukrwienia. Promieniowanie podczerwone jest o tyle korzystne, że pomaga uzyskać właściwą wilgotność. Mata grzewcza pod panele jest zatem dobrym ogrzewaniem dla osób, które często skarżą się na wysychanie śluzówki.

Wybierz produkt. Mata grzejna pod panele Dream Heat

Znalezienie firmy, która dostarcza tego rodzaju produkty nie stanowi większego problemu. Jedną z nich jest Dream Heat, który posiada duże doświadczenie w zakresie tworzenia folii grzewczych oraz ich instalacji. To korzystne rozwiązanie dla prywatnych inwestorów, ponieważ Dream Heat dysponuje własną kadrą przeszkolonych monterów. Jeśli chcesz cieszyć się kilkunastoletnią gwarancją niezawodności, postaw na profesjonalną realizację zlecenia – od doradztwa, przez pomoc przy zakupie produktu, po instalację w Twoim domu lub mieszkaniu.

W ofercie firmy znajduje się m.in. mata grzewcza pod panele AMR-150. Zbudowana jest z cienkich taśm metalu amorficznego, który pełni funkcję głównego elementu grzewczego. Matę pokryto podwójną warstwą  polietylenowej izolacji elektrycznej. Produkt jest w stanie wygenerować maksymalną temperaturę 40 stopni Celsjusza. Jeśli interesuje Cię ta mata grzejna pod panele, wejdź na stronę Dream Heat i wypełnij formularz kontaktowy.

Może Cię także zainteresuje: Mata grzejna pod płytki i panele – dlaczego warto?

Źródło zdjęcia głównego: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *