BiznesEdukacjaWiadomości budowlane

Jak zostać audytorem energetycznym?

Osoby posiadające uprawnienia budowlane czy tytuł inżyniera określonych kierunków, po udziale w kursie mogą zostać audytorem energetycznym. To bardzo ważny, przydatny zawód, który obecnie staje się jeszcze istotniejszy. Świadectwo charakterystyki energetycznej jest przecież potrzebne zarówno po ukończeniu budowy domu, jak i w chwili sprzedaży czy wynajmu nieruchomości.

  1. Czym zajmuje się audytor energetyczny?
  2. Audytor energetyczny kurs – co oferuje dobry kurs świadectw charakterystyki energetycznej?
  3. Jaki kurs audytów energetycznych budynków warto wybrać?

Jakie uprawnienia należy mieć do wykonywania audytów energetycznych budynków i w jaki sposób je zdobyć? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Czym zajmuje się audytor energetyczny?

Audyt energetyczny to działanie, które jest wykonywane w celu określenia energooszczędności budynków. Jest on niezwykle istotny. Dzięki poprawnemu audytowi energetycznemu możliwe jest określenie najlepszych, optymalnych rozwiązań, przedstawienie charakterystyki energetycznej budynku i przygotowanie szczegółowego opisu stanu. Jest także niezbędny do programu Czyste Powietrze. Powinno być ono wykonywane zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i form audytu energetycznego. Z tego powodu osoba, wykonująca audyt energetyczny musi posiadać odpowiednie uprawnienia, wiedzę i zdolności.

Audytor energetyczny kurs – co oferuje dobry kurs świadectw charakterystyki energetycznej?

Kurs, przygotowujący do określania charakterystyki energetycznej budynków i roli audytora energetycznego musi zapewniać zarówno praktykę, jak i teorię. Przedstawiane informacje powinny być zgodne z rozporządzeniem ministra infrastruktury z dnia 17 marca 2009 r. w sprawie szczegółowego zakresu i form audytu energetycznego oraz części audytu remontowego. Powinien nauczyć wypełniania wzorów kart audytów, przedstawić formy audytu energetycznego, poćwiczyć wykonywania świadectw charakterystyki energetycznej, a także, przede wszystkim, zagwarantować odpowiedni egzamin i potwierdzenie uprawnień.

Jaki kurs audytów energetycznych budynków warto wybrać?

Dobry kurs świadectwa charakterystyki energetycznej znaleźć można na stronie https://kursy-zawodowe24.pl/kurs-audytow-energetycznych/. Kursantom proponowane są zajęcia teoretyczne i praktyczne, prowadzone przez profesjonalistów – wykładowców z Politechniki Warszawskiej. Program uwzględnia zagadnienia związane ze sporządzaniem Świadectwa Charakterystyki Energetycznej. Dzięki dobremu dostosowaniu tematów oraz wysokiemu poziomowi przekazywania informacji jest to zdecydowanie korzystne rozwiązanie. Warto zwrócić uwagę także na zapewnioną gwarancję zdawalności, dzięki której każdy uczestnik ma pewność, że kurs audytów energetycznych będzie miał pozytywny efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *