4 wskazówki, jak urządzić stylową i przytulną restaurację?

Żeby urządzić stylową, a jednocześnie przytulną restaurację, trzeba zadbać przede wszystkim o jej wystrój i umeblowanie. Dzięki temu miejsce będzie przyciągało tłumy i cieszyło się popularnością w lokalnym środowisku. Podstawą są między innymi wygodne krzesła do restauracji, ale także narożniki, stoły czy dekoracje. Dowiedz się, w jaki sposób zaprojektować wnętrze swojego lokalu.

Krzesła – podstawa miłego spotkania przy jedzeniu

Nie od dziś wiadomo, że jeżeli krzesła w restauracji są niewygodne, klienci prawdopodobnie do niej nie wrócą. Wynikać to będzie między innymi ze złych skojarzeń, braku komfortu i chęci jak najszybszego opuszczenia lokalu. W końcu nie ma nic bardziej przykrego niż ból pleców, kręgosłupa i karku w chwilach, gdy próbujemy się zrelaksować. Brak wygody nie sprzyja także spotkaniom towarzyskim czy realizacji założonych celów biznesowych podczas obiadu z kontrahentem.

Jakie wybrać krzesła?

Jakie powinny być krzesła do restauracji? Zwróćmy uwagę na to, by wzdłuż zewnętrznej krawędzi stołu mieściły się one obok siebie swobodnie oraz by przerwa od siedzenia do dolnej powierzchni stolika była wystarczająca. Krzesła powinny być też dopasowane wyglądem do charakteru lokalu. Do wystroju klasycznego dobierz modele pikowane, natomiast w przypadku nowoczesnego doskonale sprawdzą się te najprostsze, minimalistyczne, pozbawione zbędnych dekoracji. Krzesła do restauracji to jednak nie wszystko – na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Bary, puby, pizzerie – jak zadbać o komfort klientów?

W każdym barze, pubie czy pizzerii powinien znaleźć się narożnik Chesterfield. Czym charakteryzuje się ten rodzaj mebla? Jak sama nazwa wskazuje, umieszczamy go w narożniku sali. Można jednak zaaranżować przestrzeń tak, by znalazł się przy każdym stoliku. Wystarczy oddzielić strefy ściankami – na przykład takimi wykonanymi z ażurowego metalu czy drewna. To zdecydowanie doda miejscu przytulności, a także zwiększy poczucie prywatności wśród gości.

Narożniki Chesterfield – gwarancja przytulności i odrobina luksusu

Czym wyróżnia się narożnik Chesterfield? Doskonale współgra on między innymi z wystrojem mającym przywodzić na myśl luksus, z projektami w stylu glamour czy buduarowymi klimatami. Narożnik Chesterfield sprawdzi się rewelacyjnie również w miejscach, w których zamiast jedzenia serwuje się głównie drinki. Zdecydowanie powinien znaleźć się także na zapleczu.

Pasują do niego różne dekoracje w sali, jednak wybieraj tylko te, które nie będą ograniczały przestrzeni na stolikach. Dobrze sprawdzą się niewielkie świeczniki, zwisające z sufitu kule z roślinami czy lampkami lub pojedyncze kwiaty.

Wiesz już, jakie meble kupić? Zaprojektuj wymarzoną restaurację!

Niezależnie od tego, czy chcesz kupić krzesła, czy narożnik, znajdziesz je w asortymencie sklepu z meblami Chesterfield. Mamy nadzieję, że wiesz już, jak urządzić przytulną knajpkę, w której chętnie czas spędzać będą rodziny z dziećmi, pracownicy w przerwie na obiad czy nowożeńcy wraz z przyjaciółmi i osobami bliskimi. Jak widać, wcale nie jest to takie trudne, na jakie wygląda!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *