Garnitur damski – jak dobrać odpowiedni do figury?

Garnitur to strój, który kojarzy się przede wszystkim z męską garderobą. Jednak w obecnych czasach coraz częściej staje się nieodłącznym elementem kobiecych szaf. Stanowi doskonałą alternatywę dla oficjalnych sukienek i spódnic. Jednak podobnie jak w przypadku męskich fasonów, wybór odpowiedniego damskiego modelu może stanowić wyzwanie. Jeżeli zastanawiasz się, jak dobrać eleganckie ubranie do swojej sylwetki, aby podkreślić jej atuty i czuć się pewnie, zapoznaj się z poniższym artykułem.

Po pierwsze – analiza sylwetki

Pierwszym krokiem do znalezienia idealnego garnituru damskiego jest zwrócenie uwagi na swoją sylwetkę i poznanie jej potrzeb. Od tego zależy, jaki krój będzie wyglądał najlepiej. Duże znaczenie w tej kwestii ma wzrost. O ile osoby wysokie będą prezentować się dobrze w większości modeli, te niższe powinny kierować swoją uwagę w stronę krótkich marynarek i żakietów. W innym przypadku krój może zaburzyć naturalne proporcje sylwetki.

Kobiety z figurą klepsydry będą doskonale wyglądać w modelach z mocno zarysowaną talią oraz z zapięciem na jej wysokości. Taki krój damskiej marynarki doskonale podkreśli naturalne proporcje. Świetnym podkreśleniem talii będą również kamizelki damskie. Można je zakładać zarówno na klasyczną koszulę, jak i zwyczajną bluzkę. Różnego rodzaju kamizelki, nie tylko te eleganckie, oferuje sklep cudmoda.pl.

Sylwetki z mniej zarysowaną talią, takie jak jabłko czy prostokąt, powinny z kolei wybierać kroje mniej dopasowane i bez guzika lub z nim na obniżonej pozycji. Obcisłe ubrania mogą nadmiernie podkreślać obszar brzucha. Wybierając kamizelkę lub garnitur damski, warto eksperymentować z różnymi krojami i szukać rozwiązań, które sprawdzą się najlepiej. Każda sylwetka jest inna i choć pewne zasady są uniwersalne, nie zawsze muszą się sprawdzić.

Po drugie – odpowiednia stylizacja

Właściwy dobór garnituru damskiego do sylwetki jest istotny, ale nie mniej ważne jest odpowiednie skomponowanie go z resztą stylizacji. Warto pamiętać, że choć tego rodzaju ubranie stanowi komplet, nie ma obowiązku zakładania go każdorazowo w ten sam, klasyczny sposób. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby eleganckie spodnie łączyć z innymi elementami, takimi jak pasująca do nich marynarka i odwrotnie. Wiele modeli żakietów doskonale sprawdzi się w zestawieniu z sukienkami i spódnicami. Tego rodzaju produkty ma w swojej ofercie między innymi sklep cudmoda.pl.

Warto również pamiętać, aby zarówno garnitury, jak i kamizelki damskie, dobierać do swojego typu urody. Choć to ubranie kojarzy się głównie z szarością i czernią, warto otworzyć się na bardziej barwne opcje. Intensywne, niebanalne kolory doskonale sprawdzą się w stylizacjach eleganckich, wieczorowych i imprezowych. Komplety w mocnych odcieniach bardzo dobrze wyglądają w przypadku osób o ciemnych włosach i opalonej karnacji. Z kolei delikatniejsze róże i błękity podkreślą subtelną urodę blondynek. Jeżeli chcesz urozmaicić swoją elegancką garderobę, rozważ zakup kamizelki lub garnituru damskiego. To uniwersalne elementy, które zawsze się sprawdzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *